YEREL
Giriş Tarihi : 09-05-2022 13:18   Güncelleme : 09-05-2022 13:18

Bayraktutan mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bayraktutan mesajında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

''Yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla dünyanın en güzel ve en değerli sıfatlarını hak eden annelerimiz hayatımızı anlamlı kılan en değerli varlıklarımızdır.

Anne sevgisini alan bir çocuk tüm kötülüklerden uzak durarak çevresiyle barışık bir hayat sürer. Bu nedenle annelerimize eğitimden sağlığa her alanda ne kadar iyi imkânlar sağlarsak, o kadar güçlü nesiller yetiştirebiliriz. Çocukların hayatla aralarındaki en güçlü bağ anneleridir. Bizler için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeli; gereken ilgi, alâka ve sevgiyi annelerimize göstermeliyiz.

Annelik hiçbir zenginlik ile ölçülemeyecek kadar değerli olan, dünyadaki en yüce duygu ve değerdir. Sonsuz sabrın, şefkat, merhamet ve iyiliğin sembolü olan değerli annelerimiz, benzersiz özverileri, sınırsız sevgileri ile yaşamımızın her evresinde en büyük güç kaynağımızdır. Bizlere dürüst, onurlu, ahlâklı ve iyi bir insan olabilmeyi öğreten, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda şefkatle bağrına basan, büyüdüğümüzde bile bizden ilgisini esirgemeyen, hayatın her alanındaki dik duruşları ve üretkenlikleri ile bizlerin ve ülkenin ayakta kalmasının en büyük temel taşları olan annelerimize sadece Anneler Günü’nde değil, yılın her gününde hak ettikleri saygıyı göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle beni bu dünyaya getiren, bakıp büyüten, ülkeme hizmet edebilme imkânı veren annem başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm annelerimize Allah’tan rahmet diliyor, bu ülke için canlarını vermiş şehitlerimizin anaları başta olmak üzere hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı olan tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum.''

Dilan Şahinbaş