SİYASET
Giriş Tarihi : 12-09-2022 12:04

Bayraktutan: Herkes Haddini Bilecek

Bayraktutan: Herkes Haddini Bilecek

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP’nin 99. kuruluş yıldönümü töreninde konuşma gerçekleştirdi. Bayraktutan, kamu yöneticilerine seslenerek “Bu partinin militanlığını yapanlarla hesabımız olacak arkadaşlar zulmünüz artsın on ay daha yapın az kaldı” ifadelerini kullandı.

Bayraktutan, yaptığı konuşmanın bir kısmında kamu çalışanlarına seslenerek CHP’nin militanlığı yaptıklarını söyledi. Belediye başkanlarını muhatap alınmasını gerektiğini altını çizen Bayraktutan “Buradan bir de kamu yöneticilerine sesleneceğim. Ben bu ile milletvekili yapmak istemiyordum, ben kimseyi kırmak istemiyordum. Herkes şunu bilsin devletin görevlileri başımı tacıdır onlara lafım yoktur. Bu partinin militanlığını yapanlarla hesabımız olacak arkadaşlar, zulmünüz artsın. On ay daha yapın, az kaldı. Kamu yöneticilerine sesleniyorum, sadece ilçe başkanlarıyla gezmeyin. Kadın kolları başkanlarıyla gezin, ilçe örgütleriyle de gezin gençlik kollarıyla da gezin. Sizlerle hesabımız var kalbiniz kurusun kalbiniz kurusun. Göreceksiniz değerli arkadaşlarım, devlet memurları başımızın tacıdır. Ben partinin militanlığı yapanlarına sesleniyorum Artvin’in meydanından, herkes haddini bilecek. Bu ilde iktidar biziz. 9 belediyenin 7’si demiyorum 8’ini aldık ve buna Yusufeli’nde dahil. Hangi kelimeyi kullandığımı iyi biliyorum değerli arkadaşlar. O nedenle belediye başkanlarını muhatap alacaksınız. Almazsanız zulmünüz artsın ki bizim kalbimiz kurusun sizi unutursak. Artvin milletvekili olarak konuşuyorum ona göre aklını başına alsınlar” ifadelerini kullanarak parti militanlığı yapan kamu çalışanlarına unutmayacağını vurguladı.

Bayraktutan’ın konuşması şu şekilde;

Millet ittifakının kıymetli il başkanları, saygıdeğer hanımefendiler, Mustafa Kemal’in kızları ve bu güzel alanı dolduran Cumhuriyet Halk Partisi’nin kıymetli örgütü. Belediye başkanlarım, il genel meclis üyelerim, önceki dönem milletvekilim ve gençlik kolları, kadın kolları hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Bugün önemli bir gün. Biraz önce il başkanım çok güzel bir biçimde ifade etti. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. kuruluş yıldönümü, güzel İzmir’imizin de Yunan işgalinden, düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü. İstiklalimizin ve istikbalimizin teminatı Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Değerli arkadaşlarım, önemli bir partinin mensuplarıyız. Önemli bir partinin mensupları olmamızın ötesinde Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Dost düşman bunu bilsin. Bugün burada konuşmayacaktım, dün öyle konuşmuştuk ama bugün konuşma ihtiyacı hissettim. Bir yaraya dokunacağız konuşma ihtiyacı hissettim değerli arkadaşlarım. Bu parti önemli bir parti. Bu parti nasıl bir parti biliyor musunuz? Bu parti 20 yıldır ‘Bir gece ansızın gelebilirim.’ türkülerini söyleyip de kılını kıpırdatmayanların değil, boğazda hücum botlarını gördükleri zaman ‘Geldikleri gibi giderler’ diyen Mustafa Kemal’in partisi.

Bu parti Pensilvanya’dakine önünü ilikleyip Allah beni affetsin diyenlerin değil değerli arkadaşlarım, ‘Bu ülkede namussuzlar da en az namuslular kadar cesaretli olmalıdır.’ diyen İsmet İnönü’nün partisidir. Bu parti ‘Kıbrıs’ın topraklarına, Ege’nin deniz yataklarına yazmışız. Biz milliyetçiliği batı Anadol’unun haşhaş tarlasına yazmışız’ diyen Bülent Ecevit’in partisidir değerli arkadaşlarım. O nedenle bu parti herhangi bir parti değil. Bu partide bugün burada olmayan, hayatını bu partiye verip de Artvin’in, Arhavi’nin, Yusufeli’nin, Ardanuç’un, Şavşat’ın, Kemalpaşa’nın, Borçka’nın, Murgul’un mezarlıklarında yatıp da şu gözüm açık gidiyor bu partinin iktidarını görmeden diyenlerin. O soğuk mezar taşlarının altında yatıp da onlara borcumuz olan bir parti. Partinin meydanından onlara sesleniyorum, biliyorum ki onların ruhları burada. 2023’te 2022’nin sonunda. Ne zaman seçim yapılırsa gözlerinizi kapatınız huzur içinde olunuz rahat içinde uyuyunuz Artvin milletvekili olarak bunu söylüyorum değerli arkadaşlarım.

Değerli arkadaşlarım bu parti öyle bir parti ki Mustafa Kemal cumhuriyeti kuruyor, bir Fransız gazeteci Mustafa Kemal’e diyor ki ‘Paşam, koskoca cumhuriyeti kurdun, niye Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurdun?’ Mustafa Kemal diyor ki ‘Çocuk. Cumhuriyet Halk Partisi inkılabın siyasi teşkilatıdır.’ Yani Cumhuriyet Halk Partisi devrimin siyasal örgütüdür diyor. 1923 devrimini savunmak da Atatürkçülüktür, Mustafa Kemal’in askeri olmaktır. Cumhuriyet Halk Partisinin üyesi olmak da Mustafa Kemal’in askeri olmaktır değerli arkadaşlarım. Şimdi onu yok sayıyorlar. 9 Eylüllerde, 29 Ekimlerde, diyanetin Cuma hutbelerinde Mustafa Kemal’i yok sayıyorlar. Sanki ülkenin böyle bir kurtarıcısı yok. Onlara Mustafa Kemal’i öğreteceğiz. Mustafa Kemal’i öğretmezsek kalbimiz kurusun bizim.

Tarihin hiçbir döneminde o Pensilvanya'daki sümüklü bizim ön göstericimiz olmamıştır. Bizim yol göstericimiz bazen Bülent Ecevit olmuştur bazen İsmet İnönü olmuştur,tarihin her döneminde yol göstericimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bunlar gibi o sümüklünün peşine gitmedik. O nedenle bu parti önemli bir partidir.

Buradan bir de kamu yöneticilerine sesleneceğim. Ben bu ile milletvekili yapmak istemiyordum, ben kimseyi kırmak istemiyordum. Herkes şunu bilsin devletin görevlileri başımı tacıdır onlara lafım yoktur. Bu partinin militanlığını yapanlarla hesabımız olacak arkadaşlar, zulmünüz artsın. On ay daha yapın, az kaldı. Kamu yöneticilerine sesleniyorum, sadece ilçe başkanlarıyla gezmeyin. Kadın kolları başkanlarıyla gezin, ilçe örgütleriyle de gezin gençlik kollarıyla da gezin. Sizlerle hesabımız var kalbiniz kurusun kalbiniz kurusun. Göreceksiniz değerli arkadaşlarım, devlet memurları başımızın tacıdır. Ben partinin militanlığı yapanlarına sesleniyorum Artvin’in meydanından, herkes haddini bilecek. Bu ilde iktidar biziz. 9 belediyenin 7’si demiyorum 8’ini aldık ve buna Yusufeli’nde dahil. Hangi kelimeyi kullandığımı iyi biliyorum değerli arkadaşlar. O nedenle belediye başkanlarını muhatap alacaksınız. Almazsanız zulmünüz artsın ki bizim kalbimiz kurusun sizi unutursak. Artvin milletvekili olarak konuşuyorum ona göre aklını başına alsınlar 2023 yılında yapılacak seçimlerde millet ittifakının değerli başkanları da burada bu ülkeyi umudun ve özgürlüğün ülkesi hepimizin ülkesi yapacağız değerli arkadaşlar.

 

Dilan Şahinbaş

 

AdminAdmin