Yerel
Giriş Tarihi : 22-10-2022 10:21

Batum Orman Ajansı ile Ortak Çalışma

Batum Orman Ajansı ile Ortak Çalışma

Gürcistan Cumhuriyeti Batum Orman Ajansı ile ortak çalışmaları devam ediyor.

Gürcistan Cumhuriyeti Batum Orman Ajansı teşkilat yetkilileri Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Batum Orman Ajansı Bölge Müdür Yardımcısı JumberAbuladze, Şube Müdürü RezoVasadze ve Orman Muhafaza Memuru Nadim Nakashidze ile kestane dal kanseri ile bilyolojik mücadele çalışmaları başta olmak üzere çeşitli ormancılık faaliyetlerini yerinde görmek üzere Artvin Orman Bölge Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantıda, Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Bölge Müdürlüğümüzde yapılan çalışma ve faaliyetler ile ilgili bilgi verdi.

Artvin Orman İşletme Müdürlüğü Merkez Orman İşletme Şefliği Kafkasör mevkiinde, kestane dal kanseri ile ilgili yapılan çalışmaları sahada inceleyen heyet, uygulama tekniklerinin ayrıntıları misafir ormancılara anlatıldı.  

Arazide yapılan uygulama çalışmalarının ardından Biyolojik Mücadele Laboratuvarımıza gidilerek laboratuvar ortamında Kestane Dal Kanserine karşı üretilen Hypovirülent adlı virüsün üretim aşamaları ayrıntılı bir şekilde uygulamalı olarak gösterildi. Orman Bölge Müdürlüğümüzün biyolojik çalışmalarını not alan komşu ülke Gürcistan Cumhuriyeti Batum Orman Ajansı yetkilileri, bu çalışmaları kendi ülkelerinde de uygulayarak bölge ormanlarının korunmasına yönelik fayda sağlayacağını belirttiler. 

Gürcistan’dan gelen ormancılık heyeti, bundan sonra yapacakları ormancılık çalışmaları ile ilgili Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ile ortak çalışma yapılmasını talep ederek, gösterilen yakın ilgiden dolayı Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya’a teşekkür ettiler.

OBM

Artvin'de HaberArtvin'de Haber