YEREL
Giriş Tarihi : 12-04-2022 12:11   Güncelleme : 12-04-2022 12:11

Başvurular Devam ediyor

Başvurular Devam ediyor

“Yusufeli’nden Bir Kare” konulu fotoğraf yarışması başvuruları devam ediyor. Son başvuru tarihi 23 Nisan 2022.

“Yusufeli’nden Bir Kare” konulu eserler 14-15 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenecek olan Derekapı Boğa Güreşleri festivalinde sergilenecektir.

Yarışmanın Amacı: Baraj nedeniyle sular altında kalacak olan Yusufeli ilçe merkezi ve bazı köylere ait resimlerin kayıt altına alınarak var olanı, gelecek nesillere aktarılması için arşivlemek ve/veya kitap haline getirmeyi sağlamak.

Yarışmanın Konusu: Baraj suları altında kalacak olan yerleşim yeri ve buralara ait resimlerin, yaşanmışlıkların, manzaraların, insan ile ilgili durum ve davranışı yansıtan fotoğraflar; yarışmanın konusu kapsamında.

Katılım Şartları: Yarışma her yaştan kişiye açıktır. Her katılımcı en fazla 3 eser ile yarışmaya katılabilir. Yarışmaya sadece özgün ve mamul fotoğraflar kabul edilecektir. Yarışmaya gönderilen fotoğraflar, bir CD/DVD’de, yüksek çözünürlükte ve JPEG formatında kayıtlı olarak gönderilecektir. Fotoğraflar renkli ya da siyah-beyaz olabilir. Her fotoğrafa isim verilerek fotoğrafın nerede ve ne zaman çekildiği CD/DVD’deki Word formatındaki belgede belirtilmelidir. Katılımcılar, kendi tanıtımlarını kısaca belirtmelidirler. Katılımcılar, fotoğrafın çekildiği yeri, tarihi yazmak zorundadır. Fotoğraflar, daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Ödül almış fotoğraflar tespit edildiği zaman yarışma dışı bırakılır. Ödül almış ise ödülü geri alınır. Bu durum diğer sıralamaları değiştirmez. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tamamen kendisine ait olduğunu ve bütün izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Yarışmaya jüri üyeleri ve 1.derece akrabaları katılamaz. Gönderilen fotoğraflar üzerinde isim logo tarih ve tanıtıcı amblem bulunanlar değerlendirmeye alınmaz.

Eserlerin Verilmesi: Katılımcılar, açık kimlikle resimlerini aşağıdaki adrese elden veya mail yoluyla iletebilirler. Fotoğrafların kayıtlı olduğu CD/DVD veya mailler 23 Nisan 2022 tarihine kadar arasında aşağıda belirtilen adrese teslim edilmiş olmalıdır. Eserlerin verileceği adres: Yusufeli Belediyesi Yusuf İzzettin Millet Kıraathanesi Yusufeli /ARTVİN Mail: yusufeli08belediyesi@gmail.com Tel: 0537 851 0485

Diğer Hususlar: Teslim edilen fotoğraflar ve CD/DVD’lerden, dereceye giren ve sergilenmeye layık bulunanlar dâhil hiçbir fotoğraf geri verilmeyecek. Yarışmaya katılım ücretsiz. Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar Yusufeli Belediyesi arşivinde kalacak. Ödül verilen fotoğraflar ile sergilenmesi uygun görülen fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi açılacak. Yusufeli Belediyesi, kendi bünyesinde hazırlayacağı her türlü basılı yayın ve internet ortamında, fotoğraf sahibinin adını açık olarak belirterek yayınlayacak. Yarışmada dereceye giren fotoğraflar Yusufeli Belediyesi web sitelerinde yayınlanacak. Katılımcılar yarışma formunu imzalayarak bütün şartları kabul etmiş sayılırlar.

Kullanım hakları: Katılımcı, dereceye girmeye hak kazanmış olan fotoğrafının  / fotoğraflarının (isminin kullanılması şartıyla) münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini; buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince dereceye giren fotoğrafının / fotoğraflarının çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için süresiz olarak Yusufeli Belediye Başkanlığına izin verdiğini kabul eder.

Seçici Kurul, Bilal Top, Özkan Şahin, Rahmi Arslanoğlu, Mustafa Aydın’dan oluşuyor.

Seçici Kurul en az dört üye ile toplanır ve seçici kurul tarafından yarışma sonrasında değerlendirme tutanağı hazırlanacak.

Düzenleme Kurulunda Yusufeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erkin Tokgöz, Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Abdurrahman Tosun yer alırken Yarışma Sekretaryasını Yusufeli Belediyesi Yusuf İzzettin Millet Kıraathanesi personelleri yapacak.

Ödüller:1. lik Ödülü:2000 TL, 2. lik Ödülü:1000 TL, 3. lük Ödülü:750 TL, Mansiyon:500 TL

Yarışma Takvimi: Son Katılım Tarihi 23 Nisan 2022, Seçici Kurul Değerlendirmesi: 24 Nisan 2022, Sonuçların Açıklanması: 29 Nisan 2022

Yarışma sonuçları ve daha sonra yapılacak serginin duyurusu, aşağıda adı yazılı sitelerde yapılacak.Yusufeli Belediyesi Web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak olup sonuçların açıklanmasından sonra 5 gün içerisinde ödüller bir törenle yarışmacılara elden teslim edilecek.