YEREL
Giriş Tarihi : 13-05-2022 13:27   Güncelleme : 13-05-2022 13:27

Başkanlar Kavılca Buğdayı Etkinliğine Katıldı

Başkanlar Kavılca Buğdayı Etkinliğine Katıldı

Ardanuç, Borçka ve Hopa Belediye Başkanları, Hanak ilçesinde düzenlenen Ata tohumu Kavılca Buğdayı Etkinliğine katıldı.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi Ardahan’ın Hanak ilçesinde düzenlenen Ata tohumu Kavılca Buğdayı Etkinliğine katıldı.

STK Başkanlarının da yer aldığı etkinlikte Başkan Ekmekçi, köy fırınında kadınların pişirdiği ekmekten tattı, akabinde tarlada tohum serpti.

Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya'nın düzenlediği etkinlik bağlamında gerçekleştirilen panelde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yenileme A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Gökhan Günaydın, Türkiye'de tarımın önemini; CHP Ardahan eski Milletvekili Ensar Öğüt ise tarım politikalarında sorun ve çözüm önerilerini anlattı.

Yöresel peynir üreticisi İlhan Koçulunun da bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştığı panelin ardından Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, İBB Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Gökhan Günaydın'a plaket verdi. Köy fırınında kadınların elinden çıkan ekmeklerin tadına bakan Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Ata tohumu olan Kavılca Buğdayını toprakla buluşturduktan sonra da ilçeden ayrıldı.

Dilan Şahinbaş