YEREL
Giriş Tarihi : 19-06-2021 00:19   Güncelleme : 19-06-2021 00:19

Başkan Vekili Doka Toplantısında

Artvin Belediye Başkan Vekili Gülşen Kurul, şehrimizde düzenlenen Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 141. Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.

Başkan Vekili Doka Toplantısında

Toplantı yoklama ve açılış konuşmaların ardından, Doğu Karadeniz Bölgesi Katı Atık Depolama ve Bertaraf Model Önerisi, Tarihi ve Kültürel Değerlerin Turizme Kazandırılması, idari ve mali işlere ilişkin konuların görüşülmesinin ardından sona erdi.

Artvin’de düzenlenen Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 141. Yönetim Kurulu Toplantısının ardından DOKA desteği ile yapılan caddeler ziyaret edildi.

Belediye Başkan Vekili Gülşen Kurul’un da katıldığı, DOKA 141. Yönetim Kurulu Toplantısının ardından, Doka Yönetimi, DOKA desteği ile yapılan Sabit Osman Avcı Hürriyet Caddesini incelemesinin ardından, Artvin Valiliği tarafından yapılan Artvin Sokağı ve Artvin Hediyelik eşya satış mağazasını gezdi. Hediyelik Eşya satış mağazasından ayrılan heyet, Alt yapı çalışmaları tamamlanan Cumhuriyet Caddesini inceleyerek cadde de bulunan binaların dış cephe düzenlemeleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Buradan ayrılan heyet Tekel Sokakta bulunan ve yakın zamanda hizmete açılacak olan Artvin Gastronomi müzesi gezerek Artvin’in yöresel yemekleri hakkında bilgilendirildi.

Heyette; Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Rize Valisi Kemal Çeber, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu,

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Rize Valisi Kemal Çeber, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Giresun Valisi Enver Ünlü, Artvin Belediye Başkan Vekili Gülşen Kurul, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Gümüşhane İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, Giresun İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Şahin üye illerin Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu ve DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman yer aldı