YEREL
Giriş Tarihi : 26-09-2022 20:22

Başkan Kesim Tarih Verdi

Başkan Kesim Tarih Verdi

Kasım ayında yapılacak Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesi adaylar sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Son olarak mevcut Başkan Atıf Kesim yaptığı videolu paylaşımda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize-Artvin Havalimanı'nın açılışında yaptığı görüntülerle birlikte açıklama yaptı. Videoda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arhavi ile ilgili;
''Artvin Arhavili vatandaşlarıma uzun süredir bekledikleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) alanının kamulaştırılmasıyla ilgili bir müjde vermek istiyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile diğer kurumlarımıza Arhavi OSB'nin kamulaştırması çalışmalarının süratle tamamlanması talimatını verdim. Artvinli yatırımcılarımızın altyapı ve üstyapı tesislerinin inşası ile birlikte bu organize sanayi bölgemizi hızla ayağa kaldırarak bölgemizin en önemli üretim merkezlerinden biri haline getireceklerine inanıyorum." dediği kısım yer alıyor.
Kesim yaptığı videolu paylaşımda; “Algı yaratıp huzursuzluk çıkarmak, kaos üzerinden oy toplamaya çalışmak Arhavi'ye yakışır bir hareket değildir. Projeye yapılan karalamalar ilçemize zarar vermektedir. Şu an Arhavi OSB'nin mevcutta 60 adet yatırımcısı 2023 ilk çeyreğini beklemektedir. Çok değerli hemşerilerim, öncelikle belirtmek isterim ki Arhavi Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı sayın valimizdir. 2016 yılında ilk olarak Arhavi OSB'nin sınırları belirlenmiştir ve kuruluş protokolü 323 sicil numarası ile tüzel kişilik kazanmıştır. Konu ile ilgili yapılan tüm karalamalara karşın açıklamalarımı ekimin ilk haftası sizlerle paylaşacağım” ifadelerine yer verdi.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber