YEREL
Giriş Tarihi : 04-01-2022 17:11   Güncelleme : 04-01-2022 17:11

Başkan Gedik’ten Tepkilere Yönelik Açıklama

Başkan Gedik’ten Tepkilere Yönelik Açıklama

Arhavi’de yeni yıla çalışarak giren polis, jandarma ve sağlık ekiplerini görevleri başında ziyaret eden siyasi parti temsilcilerinin nöbetçi eczacıları ziyaret etmemesi üzerine ilçede yaşayan bir eczacıdan tepki gelmesi üzerine Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik açıklama yaptı.

Yeni yıla çalışarak giren polis, jandarma ve sağlık ekiplerini görevleri başında ziyaret eden siyasi parti temsilcilerinin eczacıları ziyaret etmemesi bir eczacı tarafından sitemle karşılandı. Sosyal medya hesabı üzerinden sitemini dile getiren eczası şunları söyledi;

''Arhavi'de yıl başında görevi başında olanları ziyaret ediyorlarda yılbaşında görevi başında olan nöbetçi eczane hiç düşünülmüyor. Ben 15 yıldır hiç görmedim bu eczanede Arhavi halkı için hizmet veriyor, bir kişide arkadaş biz neden nöbetçi eczaneyi ziyaret etmiyoruz demedi.Devlet hastanesine ziyaret var önünden geçtiğin eczaneye ziyaret yok. Anlaya.''

Eczacının sitemini dile getiren paylaşımının ardından AKP Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Tarafımıza çokça gelen sorulardan dolayı Yılbaşı gecesi ziyaretimiz ile ilgili açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Bilindiği üzere teşkilatımızın yaptığı çalışmalarda istişare kültürüne önem veren teşkilatımız göreve geldiği günden beri geceyi gündüze katarak çalışmalara devam etmedir. Her fırsatta da esnaflarımızı ziyaret ederek onların talep ve sorunlarına kulak veriyoruz. Vatandaşımızla yalnızca seçim günü değil önemli değil her gün bir araya geliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler de güler yüz ve samimiyetle karşılanıyor ve tüm sorunları kısa zamanda çözüme kavuşması noktasında elimizden geleni yapıyoruz.

Siyasi bir kuruluş olarak sorumluluklarımı yerine getirmeye çalışıyor, esnafımızı önemsiyoruz. Tüm esnaflarımızla bir araya gelmeye de devam edeceğiz.Bugün Facebook ve farklı sosyal medya platformlarında yayınlanan eczane ziyareti polemiğinde isim verilmesede bu haberi üstümüze alınmıyoruz. Söz konusu gece saatlerinde nöbetçi olan eczacı arkadaşımıza uğrayarak yeni yılını kutladık. Göreve geldiğimiz ilk günden beri makam odamızın kapılarını tüm vatandaşlarımıza sonuna kadar açarak vatandaşlarımızın dertlerini dinledik ve çözüm yolları ürettik. Elini sıkmadığımız, kapısını çalmadığımız kimse kalmaması için gece gündüz çalıştık. Vatandaşımıza ulaşmak için bütün iletişim kanallarımızı sonuna kadar kullandık ve kullanmaya devam ediyoruz.

Gerek düzenlediğimiz istişare toplantıları gerekse de ev, esnaf ve mahalle ziyaretleri çerçevesinde hemşerilerimizin yanında olduğumuzu çok güçlü bir şekilde hissettiriyor ve hissediyoruz.Vatandaşlarımız ile iç içe olmak, bize güç veriyor. Durman yok yola devam.”

Dilan Şahinbaş