YEREL
Giriş Tarihi : 29-03-2021 14:28   Güncelleme : 29-03-2021 14:34

BAŞKAN ÇAKIR’DAN KORONA UYARISI

CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, AKP Kongresi sonrası vatandaşlara salgın konusunda dikkatli olma uyarısında bulundu.

BAŞKAN ÇAKIR’DAN KORONA UYARISI

"15 GÜN MASKE VE MESAFEYE DAHA DA DİKKAT EDİN"

Salgının ortasında gerçekleştirilen AKP 7. Olağan Kongresi'ndeki kalabalık görüntülerin yankısı sürüyor. Sağlık Bakanı sık sık vatandaşlara kalabalık ortamlardan uzak durun çağrısı yaparken, maskesini indirdiği için vatandaşlar para cezasıyla karşı karşıya kalırken AKP kongresindeki görüntüler büyük tepki topladı. 81 ilden Ankara'ya giden partililer geldikleri şehirlere döndüler.

Kongreye katılanlar için karantina çağrılarına CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır da "dikkat!" uyarısıyla katıldı.

"KONGREDEKİ KALABALIK HEPİMİZİ DEHŞETE DÜŞÜRDÜ"

Başkan Çakır, "Artvin Kemalpaşa'da alınan önlemlerle koronavirüs vaka sayısı sıfırlanmıştı. Biz de bunun için mutlu olmuştuk. Fakat şu an ülke genelinde Covid-19 vakalarında hızlı bir artış gözleniyor. Bunun yanı sıra birçok bölgede yasaklar devam ederken, iktidar partisinin kongresinde gördüğümüz kalabalık hepimizi dehşete düşürdü. Bu nedenle kongreye giden ve akabinde yaşadığı şehirlere dönen başta Artvinliler olmak üzere bir karantina süreci uygulanması elzemdir diye düşünüyorum ve başta Kemalpaşalılar olmak üzere tüm Artvinli hemşerilerimizi 15 gün boyunca maske ve mesafe konusuna çok daha fazla dikkat etmeleri konusunda uyarıyorum." İfadelerini kullandı.