YEREL
Giriş Tarihi : 03-09-2021 11:16   Güncelleme : 03-09-2021 11:18

BALTA YAŞAYAN MATEMATİK KÖYÜNDE

AK Parti Milletvekili Erkan Balta “Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış” eğitim kampımızı ziyaret etti.

BALTA YAŞAYAN MATEMATİK KÖYÜNDE

"Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" projesi kapsamında Anbarlı Yatılı Bölge Okulunda yaklaşık bir aydır öğrencilerimizin yoğun ilgi ve katılımları ile devam eden eğitim kampımız Arhavi ilçemizden gelen öğrencilerimiz katılımıyla son haftasına başladı.

Milletvekili Erkan Balta eğitim kampımızı ziyaret ederek atölyeler ve etkinlik alanlarında yapılan çalışmalar ile proje hakkında bilgi aldı. İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar ile birlikte öğrencilerimizin etkinliklerine katılan Sayın Erkan Balta öğrenciler ve öğretmenlerimizle bir süre sohbet ettiler. Milletvekili Balta,  ziyarette yaptığı konuşmasında “Atıl durumda olan tesisin salgın döneminde değerlendirilerek ilimize kazandırılmasını, bu anlamlı projenin hayata geçirilmesini sağlayan Artvin Valisi Yılmaz DORUK, DOKAP ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Eğitim kenti Artvin’imizde öğrencilerimizin çağımızın gerektirdiği donanımlarla yetişmelerini sağlamak, eğitimin niteliğini arttırmak için çalışan İl Müdürümüz başta olmak üzere tüm eğitim yöneticilerimize ve öğretmenlerimize şükran borçluyuz” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, salgın sürecinde ilimizde yapılan eğitim çalışmaları hakkında bilgiler vererek başladığı konuşmasında, 09 Ağustos 2021 tarihinde başlayan eğitim kampına tüm ilçelerimizden 950 öğrencinin yararlanacağını ifade etti. Eğitim kampına öğrenci başvurularının son derece yoğun olduğunu belirten Acar, kampta gerçekleştirilen eğitim ve etkinliklerle öğrencilerimizin matematik, spor, sanat ve farklı bilim dallarında aktif rol alıp yaparak yaşayarak öğrenme sürecine katıldıklarını söyledi.

Öğrenci ve velilerden olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade eden Acar, sürecin son derece verimli geçtiğini söyleyerek projenin hayata geçirilmesini sağlayan Vali Yılmaz Doruk’a şükranlarını sundu. Acar, sözlerini projenin her aşamasında emek veren eğitim yöneticileri ve öğretmenlere teşekkür ederek tamamladı.

Kurum Amirleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve öğretmenlerin bulunduğu ziyaret tesisin bölümlerinin gezilmesinin ardından tamamlandı.

Artvin Valiliği tarafından hazırlanan ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün proje ortağı olduğu "Yaşayan Matematik: Artvin'e Sayısal Bakış" projesi kapsamında Anbarlı köyünde kapalı halde bulunan yatılı bölge okulunda kurulan matematik, kodlama, sanat, zekâ oyunları, müzik, oryantiring, STEM, astronomi, beden eğitimi ve spor atölyeleri ve oyun alanlarında yapılan eğitim ve etkinlikler 03 Eylül 2021 tarihinden tamamlanacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü