YEREL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 09:52   Güncelleme : 15-07-2021 09:52

Balaban’dan 15 Temmuz Mesajı

Murgul Kaymakamı Kemal Balaban, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Balaban’dan 15 Temmuz Mesajı

Balaban mesajında, “15 Temmuz; Devletimiz ve milletimizin istiklal ve istikbaline kasteden hain terör örgütü fetönün kanlı darbe girişiminin aziz milletimizce bertaraf edilişinin beşinci yıl dönümüdür. Kabul edilemez bu darbe girişiminin gerçekleştiği ilk andan itibaren kararlı bir duruş sergileyerek istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna mücadele veren, bu uğurda şehitlik ya da gazilik mertebesine erişen güvenlik güçlerimiz ve değerli halkımız ile bu darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ardından ülkemiz genelinde meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak milli iradeye sahip çıkan yediden yetmişe herkese minnet ve şükranlarımı sunarım. Bilinmelidir ki, ülkemiz ve milletimiz hain fetö terör örgütünün yaptığı bütün planlara rağmen yolundan şaşmayan, kendi kararlarını kendi veren, bölünmez bütünlüğüne yönelik hain saldırılara karşı geçmişte olduğu gibi hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığı içerisinde hep dik duracaktır. Şanlı tarihimizin altın sayfalarına “15 Temmuz Destanı” olarak not düşülen bu büyük zafer, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin bize emanetidir. Bize düşen görev bu emanete sahip çıkmaktır.

Bu duygular ve düşüncelerle, başta 15 Temmuz gecesi vatanımız için şehit olan tüm canlarımız olmak üzere vatan uğruna hayatını veren tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. Bizlere emanet olan şehit ailelerimize başsağlığı, Gazi olan tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Murgul Kaymakamlığı