SİYASET
Giriş Tarihi : 31-08-2022 14:17

Bağımsızlık Meşalesinin Yandığı Gün

Bağımsızlık Meşalesinin Yandığı Gün

CHP Arhavi ve Kemalpaşa İlçe Başkanları 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı ve Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır ayrı ayrı mesaj yayınlayarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü ile ilgili kutlama mesajı yayınladı.

Taner Çakır yayınladığı mesajında ““Kurtuluş Savaşı'nın ilk dönemlerinde, zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklar içerisinde tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kahraman milletimizin azim ve karlılığı ile 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesinde zaferle taçlanmıştır.30 Ağustos 1922 tarihi aziz milletimizin hiçbir zillet ve esareti kabul etmeyeceği, bağımsızlığını ve hür yaşama iradesini sonu ne olursa olsun hiçbir surette terk etmeyeceğini tüm cihana güçlü bir şekilde haykırdığı günün adıdır.

 Bundan 100 yıl önce olduğu gibi bugün de tüm milletimiz, kendisini, birliğini, bütünlüğünü, kalkınmasını, huzuru ve güvenliğini hedef alan bedbahtları, engin feraseti ve sarsılmaz cesaret ve kararlı duruşuyla, gerektiğinde canını ortaya koyarak bertaraf etmeye devam etmektedir.

Bu duygular içerisinde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, şehit aileleri ve yakınlarına sabır ve metanet dileklerimizle 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Erkan Özyazıcı da yayınladığı kutlama mesajında şu sözleri kullandı:

“30 Ağustos büyük Zafer; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün planladığı, cephe de bizzat komuta ettiği ve zaferle sonuçlandırdığı Türk Milletinin varoluş destanıdır.

Birlik ve beraberlik ruhunun pekiştiği tüm ülkenin seferber olduğu, bağımsızlık mücadelesinin Zafer ile sonuçlandığı 30 Ağustos’ta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman askerlerimizi ve Aziz şehitlerimizi minnetle anıyorum.

Bu özel günün 100. Yıl dönümü herkese kutlu olsun.”

Dilan Şahinbaş

 

AdminAdmin