YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 11:14   Güncelleme : 10-11-2021 11:14

Bağımsızlığımızın mimarını anıyoruz

Bağımsızlığımızın mimarını anıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü Mustafa Kemal Atatürk’ün 83’üncü ölüm yıl dönümü için mesaj paylaştı.

Gümrükçü’nün paylaştığı mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Kurtuluş Savaşı’nın önderi, ebedi Başkomutanımız, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 83’üncü yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

Gençlik yıllarından itibaren demokrasi düşüyle hareket eden, özgürlük ve bağımsızlığı karakter edinen Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma mücadelesi verdiğimiz bugünlere de ışık tutmaktadır. O'nun eşsiz devrimci fikirleri ile aydınlattığı bu yolun sonunda, inanıyorum ki ülkemiz, bağımsız yargı ve eksiksiz bir millet egemenliğine kavuşacaktır. Cumhuriyetin fikri hür, vicdanı hür evlatları, ülkemizin siyasi bağımsızlığını ekonomik bağımsızlık ile perçinleyerek, liyakat esasına dayalı, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti tüm ilkeleriyle, Cumhuriyetimizin II. yüzyılında hayata geçirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 83'ünci yıldönümünde Aziz Atatürk ve silah arkadaşlarıyla vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum; tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”