YEREL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 11:19   Güncelleme : 30-08-2021 11:19

AYNI İNANÇ VE RUHLA

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

AYNI İNANÇ VE RUHLA

Gümrükçü’nün yayınladığı mesajda şu ifadeler yer aldı;

“Bizler, geçmişte olduğu gibi bugün de özgürlüğe, bağımsızlığa, milletin egemenliğine ve barışa aynı inanç ve ruhla bağlıyız.

30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz Zaferi'ni bugün bir kez daha gururla anıyoruz. Ulu Önder Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık Meydan Muharebesi adıyla da bilinen Büyük Taarruz'un zaferle sonuçlanmasının ardından işgal güçleri yurttan atılana kadar çok anlamlı bir mücadele gösterilmiştir. Bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşunda önemli bir kilometre taşı olarak tarihteki yerini almıştır. Bu mücadeleyi haklı ve meşru yapan da emperyalist işgale ve emperyalist projelere karşı verilen özgürlük ve bağımsızlık savaşı olmasıdır. Ayrıca, Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı önderlerinin vermiş oldukları bu mücadele yüzünü ileriye, bilime ve çağdaşlığa dönmenin de mücadelesi olmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak amacımız, Türkiye’yi her geçen gün çıkmaza, çözümsüzlüğe, karanlığa, uçuruma sürükleyen, her şeyi tek adamın iki dudağına bırakan bu sistemin yerine milletin meclisinin her yönüyle işlediği, çalıştığı, milletin ortak aklının yansıdığı demokratik sistemi çağın koşullarına göre yeniden inşa etmektir. Biz hazırız. Cumhuriyet Halk Partisi hazır. Büyük Zafer’in ruhu ve coşkusuyla bu ülkeye hizmet etmeye hazırız. Halkın partisi, halkın desteğiyle iktidara yürüyor.”