YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 12:09   Güncelleme : 17-05-2021 22:26

AYAK TENİSİ ARTVİN’DE

Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu, Turgutlu Öncü Ayak Tenisi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Sunkur’un kurucu başkanlığında 5 derneğin bir araya gelmesiyle kuruldu.

AYAK TENİSİ ARTVİN’DE

Artvin temsilcisi ise Türkiye Futbol Federasyonu Artvin İl Hakemi Murat Aydın oldu.

Ayak tenisi üzerine 2015 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren Turgutlu Ayak Tenisi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından Türkiye’de Ayak Tenisi Federasyonu kurulması için adımlar atıldı. Uluslararası Futbol Tenisi Federasyonu Birliği (FIFTA) ile bağlantı kuran dernek başkanı Mustafa Sunkur, birliğin önerisi üzerine Türkiye’de federasyonun kurulması için çalışmalarını hızlandırdı. Sunkur’un başkanı olduğu derneğin yanı sıra Turgutlu Senem Aka Anadolu Lisesi Spor Kulübü Derneği, Ankara Sincangücü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Kayseri Atak Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile Hatay Samandağ Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin bir araya gelmesiyle Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu kuruldu.

Kurucular toplandı

Ayak Tenisi Federasyonu Kurucu Başkanı ve Öncü Ayak Tenisi GSK Başkanı Mustafa Sunkur, Federasyon Başkan Yardımcısı Oğuz Özer, Genel Sekreter İlyas Bozdağ, Senem Aka ALSK Başkanı Erdal Kurç, Ankara SincangücüG.S.K. Başkanı Yusuf Uyar, Kayseri Atak G.S.K. Başkan Yardımcısı Şener Obak, Hatay Samandağ Gelişim G.S.K. Başkanı Aytaç Eryılmaz ve dernek üyeleri imza töreninde hazır bulundu.

“Hak ettiği yere gelecek”
Türk sporunda tarihi bir gün yaşadıklarını kaydeden Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu(TATF) Kurucu Başkanı Mustafa Sunkur, “Önümüzdeki günlerde pandemi sürecinin normalleşmesi ile birlikte ülkemizin her ilinden ve ilçesinden bünyemize katılacak olan kulüplerimizle çığ gibi büyüyerek kocaman bir aile olacağız, bu branşı hak ettiği yere getireceğiz. Şu an 5 dernekle federasyonumuzu kuruyoruz ama ülkemizin diğer illerindeki arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyorlar. Süreç normale döndükten sonra federasyonumuza katılarak, büyük bir aile olarak Türkiye’de ayak tenisini hak ettiği yerlere getireceğiz. Ayak tenisini, alternatif spor olarak Türkiye’nin her yerinde yaygınlaştırmayı ve gençlerin hizmetine sunmayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.


Ayak tenisi Artvin’den sorulacak
Artvin Bölge Temsilcisi Murat Aydın oldu. Böyle bir görevin kendisine sunulmasından dolayı gurur ve onur duyduğunu vurgulayan Aydın, “ ‘Spor yapan genç nesil’ felsefesiyle, ayak tenisini sevdirerek şehrimize kupalar kazandırmayı arzu ediyoruz. Önümüzdeki tek engel tesis problemidir. Şehre ayak tenisi tesisi kazandırmamız gerekiyor. Belediyelerden bu konuda destek bekliyoruz. Artvin bu branşta iddialı konuma gelecek, Türkiye’nin yüz akı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Kontenjanlar sınırlı

Aydın ayrıca program ile alakalı bilgileri aktararak, “Düzenleyecek olduğumuz Doğu Karadeniz Bölgesi Ayak Tenisi Eğitim sertifika programı eğitimimiz 1 gün 2 saat sürecektir. Eğitimimiz hem teorik hem pratik şeklinde olacaktır. Sertifika alanlara il temsilcimiz tarafından koordine edilen organizasyonlarda görev verilebilir. Programa katılanlara sertifika, rozet , dosya, anahtarlık ve oyun kuralları kitapçığı verilecektir. Programımıza Antrenörler , Beden Eğitimi Öğretmenleri , Sporcular , Eski Sporcular ve Ayak Tenisi seven herkes :) katılabilir. Eğitim programımız pandemi şartlarına uygun bir şekilde açık alanda yapılacaktır. Katılım bedelimiz 100 Türk Lirası’dır. Kontenjanlar sınırlıdır.  Kayıt için hemen iletişime geçiniz” dedi.

Dilan ŞAHİNBAŞ