YEREL
Giriş Tarihi : 11-06-2022 12:28   Güncelleme : 11-06-2022 12:28

Atılacak her imza bir ağaca umut

Atılacak her imza bir ağaca umut

Tüm Emekli Sen Ardanuç Şubesi Ardanuç’ta gerçekleştirilen orman kıyımları ile ilgili ilçede açıklama yaptı.

İlçe merkezinde toplanan Tüm Emekli Sen Ardanuç Şube üyeleri ilçe halkına orman kıyımları ile ilgili bilgi verdi. Ardından Şube Başkanı Azmi Yavuz bir açıklama gerçekleştirerek şu ifadeleri kullandı:

“Orman kıyımının ulaştığı korkunç boyutlar karşısında artık sessiz kalmak,doğaya, çocuklarımıza, torunlarımızın geleceğine yapılan bir ihanettir.

Ardanuç ormanlarından, her yıl 100 binlerce metre küp ağacın,köylerimizden (ormanlarımızdan) sökülüp alınması karşısında acil önlemleralmak, ormanların bu son çırpınışı ve çığlığını, duyarlı kamuoyuyla paylaşmakvede ilgili mercilerin dikkatini çekmek için, Ardanuç ve köylerinde imzakampanyası başlattık.

Atacağınız her imza bir ağacın yeşermesini mümkün kılacaktır.

Kapitalizm, gölgesini satamadığı ağacı keser Toprak altındaki madeniçıkarmak için, önce ormanı ortadan kaldırmak gerekiyor, böylece orman kesimleriartık ihtiyaçtan değil, rant paylaşından, ormanların bugün için tatlı kazanç olarakgörülmesi sonucundandır.

Yağma ve talanı daha da sistemli hale getirmek için güç birliği yapan doğadüşmanlarına karşı, yaşamı ve ekolojik dengeyi savunan bizlerinde bir araya gelipkarşı duruş sergilemesi gerekir.

Bunun için diyoruz ki, yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibikardeşçe sine, bu hasret bizim.”

Dilan Şahinbaş