YEREL
Giriş Tarihi : 25-06-2021 11:29   Güncelleme : 25-06-2021 11:32

Atanamasak da eğitimin içindeyiz

İki kadın girişimci ve atanamayan öğretmen olan Mağfiret Ersöz ve Sinay Aydemir bir araya gelip Özel İpek Kişisel Gelişim Kursu açtılar.

Atanamasak da eğitimin içindeyiz

Mağfiret Ersöz öğretmen arkadaşı Sinay Aydemir ile “Özel İpek Kişisel Gelişim” adında bir kurs açtığını ifade ederek, “Kızlarımızın ismi ipek olduğu için kursumuzun adına ipek koymayı uygun gördük. Kendi ayaklarımız üzerinde durabileceğimiz ve eğitim hizmeti verebileceğimiz bir kurum açmak istedik. Yaklaşık 2 yıldır hizmet veriyoruz” dedi.

“Telafi kamplarımızla başlayacağız”

Aydemir, “Bulunduğumuz mekân toplamda 500 metrekaredir. 7 sınıfımız 1 öğretmen odamız var. Belirli bir öğrenci kapasitemiz var. Pandemi öncesinde sınıfımız 15-20 kişilik oluyordu fakat pandemi dolayısıyla bunu yarıya indirdik. En kalabalık sınıfımızda şu an 12 öğrenci var. Bu süreçte herkes yorulduğu için ara verdik. Temmuz ayında tatil, 9 Ağustos’ta telafi kamplarımızla başlayacağız. 3 Eylül’e tekrar kamplarımız olacak. Eylül itibariyle ise dönem derslerimiz başlayacak” ifadelerine yer verdi.

“Hepsiyle bir aile gibi olduk”

7-14 yaş arası öğrencilere eğitim verdiklerini söyleyen Ersöz, “Artvin’de İngilizce konusunda açığı gördüğümüz için yabancı hocamızla beraber İngilizce eğitimi veriyoruz. Pandemi öncesinde çok güzel bir yoğunluk vardı fakat pandemi den kaynaklı olarak 6 aylık bir kapanma yaşadık ve tekrar açıldık. Online derslerimiz de oluyor. Dijitalleşmeye de gidiyoruz ve her türlü yönden eğitimimiz aksamadan devam ediyor. Çocuklar bilgisayar, tablet başında eğitim almaya çalıştılar. Bir yandan çocukların ödevlerine yardım etmeye çalışan anneler vardı. Özellikle yeni okumaya başlayacak olan ilkokul çocuklarının ebeveynleri bu süreçte yoruldular. Kurslarla eğitime çok fazla destek verildi. Çocuklara sadece ders anlamında değil anne olduğumuz için anaç bir şekilde yaklaşıyoruz. Hepsiyle bir aile gibi olduk. Ebeveynlerde bu konuda bizlere teşekkürlerini iletiyorlar” diye konuştu.

“Fiziki şartlar açısından Artvin’deki en iyi kurumuz”

Pandemi sürecinde çocukların psikolojik olarak çok etkilendiğini çünkü çok fazla yasak geldiğini belirten Ersöz, “Çocuklar sosyal yönden arkadaşa okula, çevreye, kursa, öğretmenlere yüz yüze durmaya çok fazla ihtiyaç duydular. Özellikle kapanma ve açılmalardan sonra buraya koşarak geldiler. Bu şekilde bizim gibi ekstra kursların olması onlara sundukları ortamı sağladı diyebilirim. Kursumuz konusunda maske, mesafe, temizliğe çok önem verdik. Fiziki şartlar açısından Artvin’deki en iyi kurumuz diyebilirim. Çocuklarımızın rahat oturması açısında sıralarından sandalyelerine kadar her şeyi özenle seçtik. Bu yüzden bu konuda iyi bir kurum olduğumuzu düşünüyorum” dedi.