YEREL
Giriş Tarihi : 26-06-2021 10:49   Güncelleme : 26-06-2021 10:49

ASIRLIK ÇINAR OSMAN UZUN (93) SONSUZLUĞA UĞURLANDI

Artvin’in sevilen renkli simalarından asırlık Çınar’ımız, Osman uzun sonsuzluğa uğurlandı.

ASIRLIK ÇINAR OSMAN UZUN (93) SONSUZLUĞA UĞURLANDI

93 yaşında kalp krizi sonucu 23 Haziran 2021 Çarşamba günü vefat eden Osman Uzun, 24 Haziran Perşembe günü öğlen sonrası kılınan cenaze namazının ardından doğduğu köy olan Yusufeli Cevizli (Çilçim) Köyü’nde sonsuzluğa uğurlandı.

Dedesinin vefatı sonrası gerek telefonla gerek mesajla gerekse cenazeye katılan dost ve akrabalarına teşekkür eden torunu Enver Uzun, “Dedem  23 Haziran 2021 Çarşamba günü Hani kontrole götürdüğümüz kendi adını taşıyan iki aylık oğlum Osman uzunu sevdi. Kendi adını taşıdığı için Osman torununu çok seviyordu sonra akşamüstü alt kattaki evine indi ve maalesef gece saat 21:00 sularında kalp krizi sonucu hayata veda etti. Dedem çok çalışkan dürüst dostları arasında saygı duyulan bir insandı. Vefatının ardından bir çok dostları arkadaşları akrabalarımız baş sağlığı dileğinde bulundu cenazesine katılan dostlarımız arkadaşlarımız akrabalarımız oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dedem 93 yıllık yaşamı boyunca bizlere önce insan olmayı üretmeyi çalışmayı ve onur ile yaşamamızı nasihat etti. Bilerek isteyerek kimsenin kalbini kırmamıştır. İmkanı olduğu sürece de kim yardım iş istemişse elinden geldiğince karşılıksız iyilikler de bulunmuştur. Onun için çok sevilen değerli bir büyüğümüzdü. Onun adına şu an iki aylık olan oğlum Osman uzun yaşatacak oğlumun da dedem gibi ömrü uzun olsun. Osman Uzunun torunu olmak bizim için en büyük mirastır ruhu şat mekanı cennet olsun bizlere baş sağlığı dileyen tüm dostlarımızdan da Allah razı olsun. “dedi.

Osman uzun uzun yıllar orman fidan dikim işleri yapmış bir çok kıraç yeri Yeşillendiremiştir. Yaptığı işi son derece düzgün ve olması gerektiği gibi yapmayı ilke edinen bir insan olarak tanınıyordu. Evli ve altı çocuk babasıydı. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Dünyadan çok değerli bir insan Osman uzun geçti. Ruhu şad, mekanı cennet olsun