Yerel
Giriş Tarihi : 31-01-2023 16:58

Artvinliler Karadeniz’de bir araya geldi

Artvinliler Karadeniz’de bir araya geldi

Henüz yeni kurulan ve merkezi Rize olan Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği Artvin Temsilcisi Mahmut Bağdatlı ilde yaptıkları faaliyetlere dair açıklamalarda bulundu.

Karadeniz bölgesinde toplamda 52 bin Artvinlinin yaşadığı 12 ili içerisinde barındıran ve merkezi Rize olan Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliği kuruldu. Birliğin Artvin Temsilcisi Mahmut Bağdatlı ilde yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“Yapılan çalışmalar Karadeniz Artvinliler Dernekler Birliğitarafından yapılmış olup iyi bir hizmet etme adına daha iyi bir performans ile sahada olacağımızı belirtmek isterim. Ayrıca yeni kurulan derneğimiz 12 il kapsamında hizmet vermektedir.

Öncelikle yapılan çalışmalardan bahsetmek istiyorum. Trabzon merkezde misafirhanemizi oluşturduk, gelen hasta refakatçilerimiz, misafir etme imkanı sağlıyoruz. Rize’de de misafirhanemiz olmasını istiyoruz. Artvin’den ve köylerinden bu illere tedaviye giden vatandaşlarımız zor durumda kalmasın istiyoruz.Toplamda 40 öğrenciye burs verilme imkanı sağladık.Çeşitli makamlara ziyaretimizi yaptık. Rize, Hopa, Arhavi, merkez olmak üzere esnaflarımıza plaket verdik ve bunlar gibi çeşitli etkinlikler yaptık ve yapacağız.

Her geçen gün derneğimize ilgi alaka artmaktadır. Yavaş yavaş büyüyoruz.Her ilimizde temsilci olarak görev yapan arkadaşımız, başkanlarımız var. Rize, Trabzon, Ordu, Samsun, Gümüşhane, Giresun, Sinop ve Artvin olmak üzere faaliyet gösteriyoruz ve çalışmalarımız özenle devam ediyoruz.  

Ayşe Özder

Artvin'de HaberArtvin'de Haber