Yerel
Giriş Tarihi : 19-10-2022 11:12

ARTVİNLİLER HİZMET VAKIF BİNASINI ZİYARET ETTİ

ARTVİNLİLER HİZMET VAKIF BİNASINI ZİYARET ETTİ

Artvinliler Hizmet Vakfı’nın bina açılışına gidemeyen İş İnsanı Fatma Bilgin Başol, derneği ziyaret ederek “Temelinden itibaren bu binanın, bu eserin yapılmasında emeği geçen, katkı sunan  tümhemşehrilerimize bir Artvinli olarak gönülden teşekkür ederim” dedi.

Artvinliler Hizmet Vakfı, Nisan ayı içinde İstanbul iline bağlı Kavacık ilçesinde hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Binanın açılışına gidemeyen İş İnsanı Fatma Bilgin Başol binayı ziyaret etti. Binanın henüz tamamlandığını ve eksikliklerin olduğunu söyleyerek en kısa zaman içerisinde tamamlanacağına inandığını belirtti. Ziyarette Başkan Esen Tapcı, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Ülker, vakıf çalışanları Özlem Demir ve Emine Şeheri yer aldı. Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Genel Sekreteri Sami Özçelik’te aynı zaman içinde vakfı ziyaret etti. Vakıf Başkanı Esen Yağcı, ziyaretinden dolayı Başol’a teşekkür etti ve bina hakkında bilgi verdi. 

Başkan Esen Yağcı, Artvinliler Hizmet Vakfı Hizmet Binası’nın Artvinlilerin ortak evi olduğunu belirterek “İstanbul ve diğer şehirlerde,  Artvin’de, yurt dışında yaşayan dünyada ki tüm Artvinlilerin  ortak evi. Burada Artvin’in kültür, sanat, eğitim ve diğer  tüm alanlarda  etkinlikler yapılacak. Artvinlilerin konaklayabileceği, yemeğinden, horonuna, Artvinli Üniversite öğrencilerinin bursuna kadar bir çok proje ve etkinliği yapılacak” ifadelerini kullanarak Fatma Bilgin Başak’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Artvin Hizmet Vakfı Hizmet binasına ilk kez geldiğini belirten İş insanı Fatma Bilgin Başol,

“Bu yıl Nisan ayında yapılan açılışa davetli olduğum halde daha önce planlanmış işlerim nedeniyle katılamamıştım.  Temelinden itibaren bu binanın, bu eserin yapılmasında emeği geçen, katkı sunan  tümhemşehrilerimize bir Artvinli olarak gönülden teşekkür ederim.  Bina büyük oranda bitmiş. Eksikleri  ve tamamlanmamış bazı yerler var. Onların da kısa sürede biteceğine inanıyorum. Ben şahsen İmkanlarım ölçüsünde katkı sunmaya ve destek vermeye devam edeceğim. Vakfın kurucularından bugüne kadar Başkanlığı yapmış, yönetim kurulunda görev almış, emeği geçmiş tüm başkanlarımıza herkese mevcut başkan Esen Yağcı nezdinde teşekkür ediyorum.  Güzel bir iş yapılmış, kutluyorum.” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin binanın açılışında söz verdiği bu yıl büyük ortada şampiyon olmuş boğa heykelini yaptırarak Artvinliler Hizmet Vakfı binasının ön bahçesine koydu. İş insanı Başol, bu jestinden  dolayı hem Elçin’e hem de Vakıf başkanı Yağcı ve yönetim kuruluna teşekkür ederek günün anısına boğa heykeliyle vakıf çalışanlarıyla fotoğraf çekinerek Vakıftan ayrıldı.

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber