YEREL
Giriş Tarihi : 08-03-2021 14:41   Güncelleme : 08-03-2021 14:44

ARTVİNLİLER ANKARA ANITKABİR'DE ATA'NIN HUZURUNDAYDILAR!...

SELAM OLSUN 7 MARTLARI YARATANLARA VE YAŞATANLARA

ARTVİNLİLER ANKARA ANITKABİR'DE ATA'NIN HUZURUNDAYDILAR!...

Artvin’imizin il oluşu ve düşman işgalinden kurtuluşunun 100 yılında Ankara'da yaşayan Artvinliler Ata’nın huzuruna çıktı.

Gelenek olduğu üzere bu yılda yine  Artvinliler toplu olarak Anıtkabir’i ziyaret etti. Ancak pandemi nedeniyle daha önceden 5 Mart tarihine izin alabildikleri içi kutlama 2 gün önceden gerçekleştirildi. Sosyal mesafe kurallarına uyularak saat 11.00’de tören alanında toplanan Artvinliler,  saygı duruşunun ardından mozoleye çelenk koydu. Ayrıca Atatürk’e olan minnet duygularını ifade etmek üzere Şeref defterini imzaladı.

Ankara’da faaliyet gösteren Artvin Kalkınma ve Eğitim Vakfı ve Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği öncülüğünde tüm vakıf ve derneklerle  gelenek olduğu üzere bu sene de birlikte Anıtkabir ziyaretinde bulundular.

Çok sayıda Artvinlinin katıldığı törende mozoleye çelengi Artvin dernek ve vakıfları adına CHP Artvin eski Milletvekili  ve Artvin  Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Metin Arifağaoğlu koydu.

Yine Şeref defterini de Arifağaoğlu imzaladı.

Arifağaoğlu  Anıtkabir şeref deftere şunları yazdı:

“Büyük Atatürk,

07.07.1921 tarh ve 133 sayılı kanunla Artvin’i il yaptınız. Artvin ‘in vilayet oluşunun ve düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını kutluyoruz. Ankara’da yaşayan Artvinliler olarak minnet ve şükran duygularımızla huzurunuzda tazimle eğiliyoruz.

İlke ve devrimleriniz, muasır medeniyeti yakalama ve azminiz hepimizin rehberi olmuştur.

Bir asırdır devrimlerinizle aydınlattığınız yolda yürüyoruz, yürümeye devam edeceğiz.

Ruhunuz şad olsun.”

Metin Arifağaoğlu

Artvin Kalkınma ve Eğitim Başkanı

Defterin yazılmasının ardından,  bir grup Artvinlinin İsmet İnönü’ nün kabrini ziyaret etmelerinin ardından tören sonlandırıldı