Yerel
Giriş Tarihi : 23-01-2023 16:27

Artvin’in yaşayan tarihi gözlerini hayata kapadı

Artvin’in yaşayan tarihi gözlerini hayata kapadı

Artvin Gazi İlkokulu öğretmenlerinden emekli öğretmen Naime Genç (86) yaşlılık nedeni ile bugünsaat 13:00 sularında evinde hayata gözlerini yumdu.

Artvin’de herkesin üzerinde emei olan Naime Genç 1937 yılında dünyaya geldi. 1981 yılından beri hastalanana kadar 49 yol boyunca her 24 Kasım Öğretmenler Gününde emekli öğretmenlerle bir araya gelerek etkinlikler gerçekleştiriyordu.

Naime genç, emekli kadın öğretmen arkadaşlarıyla bir araya gelerek İstiklal marşını öğretmen andını okutur, o gün topladıkları gün paraları özellikle ihtiyaç sahibi kız çocuklarının okuması için burs olarak verilirdi.

Cenazesi 24 Ocak 2023 Salı günü Artvin Merkez Camisinde öğlen namazının ardından kılınacak Cenaze Namazından sonra sonsuzluğa uğurlanacak.

Naime Genç’in ölüm haberi dost akraba, Artvin halkı ve binlerce öğrencileri arasında büyük üzüntüye neden oldu.

Ölüm haberinin yayılmasının ardından CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan yaptığı paylaşımda “Acımız Büyük...Çok değerli bir Artvin Sevdalısı daha maalesef aramızdan ayrıldı...Artvin'imizin kıymetli ismi, değerli büyüğümüz Naime Genç Öğretmenimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesinin acısını yürekten paylaşıyor, sevenlerine sabırlar diliyorum. Artvin'imizin, tüm öğrencilerinin, hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığı da bir paylaşım yaparak “Artvin'imizin kıymetli ismi, değerli büyüğümüz Naime Genç Öğretmenimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.Artvin'imize öğrencilerimize başsağlığı diliyoruz” yazdı.

Öğrencilerinden Osman İrmiş ise “Artvin’de herkesin üzerinde emeği olan, canım öğretmenim Naime Genç Hakkın rahmetine kavuştu. Nurlarda uyusun, tüm öğrencilerine, arkadaşlarıma, Artvinli dostlarıma sabır ve başsağlığı diliyorum” paylaşımında bulundu.

 

 

 

Artvin'de HaberArtvin'de Haber