YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 11:18   Güncelleme : 07-01-2022 11:18

Artvin’ime Canım Kurban

Artvin’ime Canım Kurban

Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Belediye’nin Belediyesinin yatırım ve hizmet karşıtı olduğu yönünde yapılan açıklamalara karşı yazılı basın açıklaması yayınladı.

Artvin belediyesi hakkında yatırım ve hizmete karşı olduğu yönündeki açıklamalara karşı Belediye Başkanı Demirhan Elçin, “En ufak bir seçim kaygım yoktur. Artvin için taş üstüne taş koymaya çalışıyorum. Bundan gayri başka bir hedefim ve derdim yoktur.İnanıyorum ki; hemşehrilerimizkısıtlı bütçe ve imkanlarla yaptığımız cansiperanefedakarca hizmetlerimizi görüyor ve de takdir ediyor” dedi.

Belediye Başkanı Elçin’in yayınladığı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Kıymetli hemşehrilerim,

Köprübaşı-Avm-Kolortavirajı - Akdeniz Market arası ve İskebe yolunda 2021 yılında tamamlanan altyapı çalışmalarından kaynaklanan ve kış şartlarından dolayı şu aşamada düzeltemediğimiz ve tamamlayamadığımız hizmetlerimiz üzerinden bizi insafsızca eleştirenlere lütfen itibar etmeyin.

Lütfen tamamlanmamış ve henüz bitmemiş bir çalışma üzerinden, hizmetlerimizi kıskanan,siyasi hırs sahibi kişileri ciddiye almayın ve onlara kulak asmayın, onlar yapılanları görüyor ama seçim başarısızlıklarının halen daha hazımsızlığını yaşıyorlar.

Yapılan altyapı çalışmalarımızın, Hemşehrilerimizin geçici deolsa, yaşam kalitesi ve konforunu azalttığının farkındayız.Hemşehrilerimiz anlayışla karşılıyorum, Hemşehrilerimiz her zaman haklıdır anlayışını şiar edinmiş Belediye olarak hizmet etmeye gayret ediyoruz.

Bizde sizlerden Belediye altyapı çalışmalarının yaratmış olduğu geçici rahatsızlıklar için hem özür diliyor hem de sizlerden sabır ve anlayış bekliyoruz.Birlikte Başaracağız demiştik, işte şimdi birlikte başarıyoruz.Sabrın sonu selamet, hiç şüpheniz olmasın hizmetlerimizi eksiksiz tamamlayıp, sizleri asla mahçup etmeyeceğiz ne demişsek hepsini fazlasıyla yapacağız.

Ben Artvin’in çocuğuyum. Bugünkü sorunları çözmeye çalışırken, Gelecek 50 yıllık sorunları çözerek gelecek nesiller evlatlarımız ve torunlarımız için çalışıyorum.En ufak bir seçim kaygım yoktur. Artvin için taş üstüne taş koymaya çalışıyorum. Bundan gayri başka bir hedefim ve derdim yoktur.

İnanıyorum ki; Hemşehrilerimiz Kısıtlı bütçe ve imkanlarla yaptığımız cansiperanefedakarca hizmetlerimizi görüyor vede takdir ediyor.Hemşehrilerimizin, seçim zamanı geldiğinde de sandıkta gereğini yapıp, hak edeni mutlaka seçecek, magazin siyaseti yapanları nadasa bırakacaktır.Yatırım ve hizmetlerimize devam ediyoruz.

Hiçbir Belediye Başkanının cesaret edemediği Doğalgaz, Kanalizasyon, İçme Suyu, Yağmur suyu, yol genişlemesi, yeni yol, duvar, beton, Parke vb. hep birden ve de hep bir arada işlere başladık ve devam ediyoruz.Allah’ın izni sizlerin desteği ve anlayışıyla bu çalışmaları alnımızın akıyla da tamamlayacağız.Hep birlikte yaşadığımız bu geçici zahmetlerin karşılığında,sürekli ve kalıcı yaşam kalitesi ve konforunu yakalayacağız.

Çok az kaldı.Artvin’in tüm mahallelerinin alt yapı çalışmaları bitmek üzere.Takdir edersinizki Artvin zor bir coğrafya.Bu zor coğrafyada hizmet etmek hem cesaret hem özveri ister.Bazılarının iddia ettiği gibi hizmetlerimizin yarattığı, sıkıntı ve rahatsızlıklar nedeniyle oluşacak siyasi risk zerre kadar umurumuzda değildir.

Biz, Artvin için çalışıyor ve Artvin’imizin modern bir kent olması için Tıkır Tıkır Çalışıp, Teker Teker Tamamlıyoruz.Sözü fazla uzatmadan sizlere bir müjde vermek istiyorum; bu güç koşullar altında zor bir ekonomik dönemden geçerken Belediye olarak sıcak asfalt satın alımını gerçekleştirdik.Asfalt için ödemesi gereken ödemenin yarısını da ödedik.Mevsim koşulları izin verdikçe asfalt çalışmamızı yapacağız.Asfalt çalışması yapana değin tedbirlerimizi de en hızlı şekilde almaya çalışıyoruz.

Geçici olarak sorunu çözmek adına yaptığımız onarım çalışmalarında, paket asfalt, betonlama,kumlama vb. kasis kapatma ve bozuk satıh düzeltme imalatlarımız, kar veya yağmur yağınca anında bozuluyor.Bizler asfalt çalışması zamanını bir yandan beklerken bir yandan da geçici tedbirlerimizi alıyoruz.

Fakat mevsimsel koşullardan dolayı uzun süreli olmuyor.Bazı vatandaşlarımız bari kum dökün diyorlar,kum döküyoruz ertesi gün yok oluyor bir daha döküyoruz yine yok oluyor.Artvin deyimiyle söyleyeyim; ‘’Paçinka’’ yapmakla olmuyor.Biraz sabredip,biraz anlayış gösterirsek, kesintisiz kalıcı çözümlere kavuşacağız.

Bu rahatsızlıklar geçicidir. Güzel günler yakındır.Sizleri en kalbi duygularımla saygıyla, hürmetle ve en derin muhabbetlerimle selamlıyorum.Birlikteysek eğer gücümüz her şeye yeter.

Artvin’e canım kurban.”

Dilan Şahinbaş