YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2022 10:17   Güncelleme : 18-05-2022 10:17

Artvin’i Şırnak’ta Temsil Edecek

Artvin’i Şırnak’ta Temsil Edecek

Sporcu Buse Gündüz Uluslararası Tenis Turnuvası Cudi Cup'ta.

Şırnak'ın ilk uluslararası tenis turnuvası Cudi Cup başladı. Turnuvaya Türkiye, Rusya, Litvanya, Kazakistan, Tunus, Polonya, İran, Gürcistan ve İngiltere'den 81 sporcu katıldı.Cudi Cup’ta Artvin’i Buse Gündüz temsil edecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın himayelerinde, Türkiye Tenis Federasyonu'nun (TTF) destek ve koordinasyonu, Valilik, belediye ve Şırnak Üniversitesi'nin (ŞÜ) katkılarıyla üniversite yerleşkesinde başlayan organizasyon, kentin ilk uluslararası tenis turnuvası olma özelliğini taşıyor.

Turnuvaya 81 sporcu katıldı

22 Mayıs'a kadar sürecek turnuvaya Türkiye, Rusya, Litvanya, Kazakistan, Tunus, Polonya, İran, Gürcistan ve İngiltere'den 14 yaş ve altı 37'si kız 81 sporcu katıldı.

Bakan Kasaoğlu: Bu turnuvada mutluluk var

Cudi Dağı'nda bayram havası olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Gençlik Haftası'nın coşkusu, heyecanı var. Bugün Cudi Dağı'nda sporun gücü ile gençlerin motivasyonu ve heyecanı ile halkımızın mutluluğu ile çiçekler açıyor. Bu güzel imkanları tıpkı bugüne kadar birlikte inşa ettiğimiz ve geliştirdiğimiz gibi daha yukarılara taşımaya devam edeceğiz. Gençlik haftasını ve 19 Mayıs'ı kutluyorum. Cudi Cup vesilesiyle ülkemizde ağırladığımız değerli sporcularımıza mutlulukla hatırlayacakları turnuva diliyorum. Bir hayalin gerçekleştiğini ve bu hayalin gerçeğe dönüşmesinin heyecanını paylaşıyoruz. Hiçbir hayal sadece o hayali kurarak gerçekleşmez. Hayallerin gerçeğe dönüşmesinin tek bir kuralı vardır; inanmak ve o inancın peşinden yılmadan koşmak. Bu tablo, bu inancın alın terinin cesaretin ürünü. Bunu birlikte başardık." ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlukonuşmasının devamında “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aşılamaz denilenleri aştık, konulan tüm engelleri birlikte yendik, yenmeye de hazırız. Birilerinin makus kaderi böyledir diyerek huzursuzlaştırmaya çalıştığı bölgeler istikrarın refahın, kalkınmanın ve güçlü yarınları sembolü. Şırnak'ta olduğu gibi Hakkari'den Kars'a, Kars'tan Edirne'ye tesislerimiz yükselmeye devam ediyor. Tüm halkımız nerede yaşıyorsa, tüm eserlere aynı şekilde erişecek. Devletimizin eli 85 milyonun elini tutacak, yüreğine dokunacak. Anadolu'nun birbirinden kıymetli evlatlarının sahip oldukları güçlenecek. Geldiğimiz bu seviye asla azımsanmayacak ve daha güçlü yarınlara hazırlık anlamında da bir seviye. Bir yandan modern devasa tesisleri inşa ederken mahalle ve köylerimize butik alanlar kazandırıyoruz. Sporun nesilden nesile aktarılması için var gücümüzle çalışıyoruz.

Türkiye son 20 yılda eğitimden sağlığa, altyapıya, ekonomiye her alanda devrimi gerçekleştirdiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın spora olan desteği ile tesis devrimi de gerçekleştirildi. Ülkemizde lisanslı sporcu sayısı 11 milyonu geçti. Avrupa'nın 40 ülkesinden daha fazla. Bu potansiyeli en güçlü şekilde kullanmak bizlerin sorumluluğu ve bunun için çalışıyoruz. Hizmet anlayışının bir yaklaşımı. Olimpiyat ve paralimpik oyunlarında 2020 Tokyo ne kadar doğru yürüdüğümüzün en somut örneği. Bir ülkede spor gelişiyorsa, tesisleşme hamlesi varsa, bilimsel bakış var demektir. Tesis altyapılarını tamamladık. Hakkari, Tunceli, Bitlis, Kars, Erzurum'da kış sporları her geçen gün artıyor. Bu dağlarda artık mutluluğun huzurun türküleri söyleniyor. Artık raket sesleri ile gençlerin sevinç sesleri ile yankılanıyor bu dağlarda" şeklinde konuştu.

özel