Yerel
Giriş Tarihi : 05-11-2022 12:08

Artvin’e Hayran Kaldı

Artvin’e Hayran Kaldı

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün daveti ve Artvin Valiliğinin desteği ile ekranların sevilen yüzü Özlem Tunca Artvin’e geldi.

Türkiye ve dünyadan renkli görüntüleri ekrana taşıyan, Anadolu’nun cennet köşeleri, dünyanın farklı noktalarından renkli kareler ve çok daha fazlası ile ekrandaki yerini alan Kanal 7’nin sevilen programı Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum Programı, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün daveti ve Artvin Valiliği’n desteği ile Artvin’e geldi. Özlem Tunca ve ekibini, Artvin Müze Müdürü Abdurrahman Aktaş, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İdari Mali İşler Müdürü Yusuf Gülseçgin ve il kültür ve turizm müdürlüğü personeli karşıladı.  Artvin’in güzelliklerini Türkiye’ye tanıtmak için gelen Televizyon Sunucusu Özlem Tunca ve ekibi ilk olarak Hatila Vadisi ve Hatila Cam Teras’ı gezdikten sonra Atatepe’ye gitti. Artvin’in doğasını ve turistik mekanlarını ekranlara taşıyan ekip Kaledibi İskelesi’ne gelerek tekne turuna katıldı ve oradan Deriner Baraj Müzesi’ne gitti.

Kanal 7’de yayınlanan ‘Dünyayı Geziyorum’ programına içerik çekimi yaparken gazetemize özel röportaj veren Sunucu Özlem Tunca, Artvin’e hayranlığını anlattı.

Göğe komşu toprakların, bozulmamış doğası ve enlerin kenti olması nedeniyle kentin dikkat çektiğini kaydeden Tunca, “Artvin’e Hayran Kaldım. 15 yıl önce kadar Türkiye’yi gezerken gelmiştim ama zaman içerisinde unutmuşum. Aklımdan tamamen çıkmış. Tekrar geldik ve hayran kaldım. Daha önce niye gelmemişim diye hayıflandım. Doğası, şelaleleri, akarsuları, tabiatı gerçekten çok mükemmel. Herkes gelip keşfetmeli diyorum. Karadeniz’in en bakiri, el değmemiş, yöresel lezzet bakımından zengin olan kent Artvin’e bayıldım” dedi.

Hatila Vadisi Milli Parkı içerisinde yer alan cam seyir terasının manzarasının ressamın tuvalinden çıkmış bir tabloya benzediğini ifade eden Tunca, “Bakir yaşamlar gerçekten çok güzel. O dağlarda olan yaşamlar kesinlikle çok güzel. Doğası, misafirperverliği. Tabii ülkemizin her köşesi çok misafirperver. Bu misafirperverliği dünyanın başka hiçbir ülkesinde göremezsiniz. Kesinlikle ülkemizin yeri bir başka. Artvin’de gerçekten bu konuda şahane. Daha göreceğimiz çok yer var. Şu ana kadar gördüklerim unutulmazdı” ifadelerini kullandı.

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber