YEREL
Giriş Tarihi : 15-06-2021 11:23   Güncelleme : 15-06-2021 11:23

Artvin’de Yeni Hizmet Alanı Oktoo

Kahve çeşitleri üzerine hizmet verecek Oktoo Coffe & Food işletmesinin açılışı yapıldı.

Artvin’de Yeni Hizmet Alanı Oktoo

Genç girişimci Alper Bülbül ve Tayfun Yapar tarafından hizmete sunulan Oktoo Coffe&Food’un açılış törenine, Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hakkı Seyhan, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, SOL Parti İl Başkanı Sercan Dede,  İyi Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, DİSK/Genel İş Sendikası Şube Başkanı Selim Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan katıldı.

Elçin: Artvin’in markası olacak

Açılış töreni esnasında konuşma yapan Demirhan Elçin, genç girişimcilerin Artvin’e yeni bir mekân ve yeni bir hizmet alanı kazandırarak çok farklı bir mekân yaptıklarını belirterek, “Kararlı bir şekilde çok güzel bir yer inşa ettiler. Bu mekân Artvin’in markası olacak. Bu tür işyerlerinin artmasında vatandaşlarımıza hizmet verilmesi açısından çok faydalı bir iş olduğunu düşünüyorum. Mekânın ismine Oktoo koymuşlar, Oktoo Latincede 8 demekmiş. İlimizin plakasından esinlenerek bu ismi tercih etmişler. Bugüne kadar işletmeleri için yapmış oldukları emeklerinin karşılığını almalarını ve kazançlarının bol ve bereketli olmasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Artvin’de daha önce olmayan bir mekan anlayışı

İşletmecilerden Alper Bülbül ise işletmenin konsepti için en başında biraz daha salaş bir ortam düşündüklerini ifade ederek esas mesleğinin iç mimarlık olmasından dolayı konsept değişikliğine gittiklerini açıklayarak, “Artvin’de olmayan, farklı bir mekan yaratmaya çalıştık. O yüzden konteynırdan yapmayı düşündük. Mekanın içerisini gezerseniz birçok farklı alanı olduğunu göreceksiniz.  Yani insanların farklı alanları tercih edebileceği ve rahat oturabileceği bir yer oluşturmaya çalıştık” dedi ve kendisinin kahve içmeyi çok sevdiği için kahve üzerine bir mekan açmak istediklerini ve kahve konusunda iddialı olduklarını vurguladı.

Self servis uygulamasının olduğunu ve insanların işlerine giderken veya akşamüzeri evine geçerken kahvesini alabileceği bir hizmet sunmak istediklerini söyleyen Bülbül, “Bizim için de yorucu olmayacak çünkü işletmede zorlanabiliriz diye düşündük ve self servise döndük tabii Artvin’de böyle bir şey yoktu ama insanların alışabileceğini düşünüyorum” dedi.

Bülbül konuşmasını işletmenin ismi Oktoo’nun nereden geldiğini anlatarak sonlandırdı, “Oktoo İsminin anlamı Latincede 8 demek. Aslında çoğu dilde okto, okta diye değişiyor, c ile a ile yazılıyor. Genel anlamda bizim mekânımızın adı Latincede 8 demektir. Artvin’den esinlendik ve logo tasarımı da bize ait sonunda sonsuzluk işareti ile tasarladık.”

DİLAN ŞAHİNBAŞ