YEREL
Giriş Tarihi : 22-06-2022 12:46   Güncelleme : 22-06-2022 12:46

“Artvin’de İlk Kadın Reklamcı Benim”

“Artvin’de İlk Kadın Reklamcı Benim”

“MP Reklam” Karaduman İş merkezinde Meliha Keklik tarafından hizmete açıldı.

Kadın Girişimci Meliha Keklik Artvin’de açtığı reklamcılık ofisinde fark yaratıyor. Yıllarca çalıştığı reklamcılık sektöründe dükkanıdevralan Keklik, iş hayatından gazetemize bahsetti.

Üniversiteden Grafik Tasarımı bölümü mezunu olan Meliha Keklik, “Mezun olduktan sonra Artvin’de Deniz Reklamda çalışıp kendimi geliştirmek istedim. Üniversiteyi okudum ama dijital baskı ve uygulama olarak pek tecrübeli değildim.Haliyle çıraklıkta birşeyleri öğrenirken muhakkak hata yapıyorsunuzdur sağolsun Okay bey hep anlayışla karşıladı bir usta çırağı nasıl yetiştirirse Okay bey de beni öyle yetiştirdi” dedi.

Artvin’de ilk kadın reklamcı olduğuna dikkat çeken Keklik, “Ben Aslen Urfalıyım burada evlendim iş yeri açmamdaki en büyük etken Okay beyin reklam ofisini devrederek oldu. Orayı devrettikten sonra eşimin desteğiyle kendi iş yerimizi açmaya karar verdik. Artvin’de ilk kadın reklamcı benim. Yeterli sermayemiz bulunmamasına rağmen eşimin bana sen bu işi tek başına yaparsın demesiyle halk banktan cesur genç girişimci kredi desteğiyle açtık.Kupa bardak baskı, T-shirt Baskı, plaket, Masa isimlik, Madalya, Fincan baskı, Yastık baskı, bebek zıbın baskı, Logo, Kartvizit, Broşür gibi ürünler yapıyoruz. Çok şükür güzel bir başlangıç yapmış olduk umarım Artvin halkına yararlı bir esnaf olabilirim” ifadelerini kullandı.

Keklik, “Açılış hediyesi olarak Artvin Belediye başkanı Demirhan Elçin Kafkasör festivalinde ücretsiz bir stant verdi hem kendimi tanıtmak hemde ürünlerimi Artvin’e gelecek olan misafirlerimize tanıtmak için” diye konuştu.