YEREL
Giriş Tarihi : 06-05-2022 11:16   Güncelleme : 06-05-2022 11:16

“Artvin’de her ilçeyi alacağız”

“Artvin’de her ilçeyi alacağız”

İBBB Ekrem İmamoğlu: En iyisini ben bilirim diyenden çok çektik. Bu memlekette en doğrusunu 85 milyon vatandaşımız bilir.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Bayram ziyareti kapsamında Kemalpaşa’da halka seslendi.

Doğu Karadeniz ziyaretleri kapsamında son durak olarak Kemalpaşa’ya gelen ve halka seslenen Ekrem meydanda toplanan kalabalık sevinçle ve alkışlarla karşıladı.

Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretinde; CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Arhvavi Belediye Başkanı Vasfi Kurtoğlu, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Çiçek, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İyi Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, CHP İlçe başkanları, kadın Kolları ve Gençlik kolları başkanları ve Arhavi halkı hazır bulundu.

İmamoğlu'nun Artvin'deki son durağı Kemalpaşa oldu. İmamoğlu, şunları söyledi:

" Artvin'i yarım bırakmayız. Bir dahakine Borçka'sı, Ardanuç'u, Artvin merkezi, hepsini tek tek gezeceğiz. İl başkanlarıma söz veriyorum. Sevgili milletvekilim, Artvin'in her ilçesini tamamlayacağız gelecek sefere. Ben, bu coğrafyanın insanlarıyla çok sıkı dost oldum, yakın oldum. Bu coğrafya, çok karma kültürlere sahip. Artvin'in içine girersin; Gürcü'sünden tut, Laz'ından tut, Hemşinli'sine varıncaya kadar memleketin her tarafı bir kültür yumağı.

Ben, bu güzel toprakların, güzel insanlarının dilinden, ekmeğinden, çorbasından, o güzel yüzünden, Metin Lokumcu'sundan, Kazım Koyuncu'sundan çok beslendim, çok. Ülkemiz için, cesaretimiz, memleketimiz için, hoşgörümüz, birbirimiz için insanları sevelim. Bir arada olmanın kıymetini bilelim. Farklılıklarımızla zenginleşelim. Bu memleketin 85 milyon insanını, bazen yüreği öyle geliyor ki bana hepsini kucaklasam; o kadar. Çünkü, bu memlekette şunu test ettik hep beraber: 'Ben bilirim. Her doğruyu ben bilirim. En iyisini ben bilirim' diyenden çok çektik. Ben de diyorum ki: Bu memlekette en doğrusunu, 85 milyon vatandaşımız bilir. En güzelini onlar bilir."

Dilan Şahinbaş