YEREL
Giriş Tarihi : 02-06-2022 12:01   Güncelleme : 02-06-2022 12:01

Artvin’de Havai Hat Operatörlüğü Eğitimi

Artvin’de Havai Hat Operatörlüğü Eğitimi

Artvin Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme müdürlüklerimizde havai hat sisteminde çalışacak orman işçileri için eğitim düzenlendi.

Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, Makine İkmal Şube Müdürü Kemal Çetiner, Artvin Orman İşletme Müdürü Tuncay Bilmiş ve teknik ekibin gözetiminde başlayan eğitimde; Bölge Müdürümüz Dr. Mimar Sinan Özkaya “Bölgemizin coğrafi şartları nedeniyle mekanizasyonlu çalışma bizim en önemli işlerimizdendir. Sizler Havai hat operatörlük belgesi alarak böyle bir tercihte bulunduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu bir altın bilezik, bu belge ile birçok yerde aranan, istenen ve kabul gören operatörlersiniz artık. Şunu vurgulamak istiyorum, iş makinelerindeki en büyük husus iş güvenliğidir. O yüzden işe başlamadan önce iş güvenliği ile ilgili tüm tedbirleri alacağız. Bundan sonraki çalışmalarınızda sizlere kolaylıklar diliyorum” dedi.

Ayrıca Orman İşletme Müdürlüklerinden 18 kişinin katıldığı havai hat operatörlük eğitiminin, ormanlık alanlardaki üretim, bakım ve rehabilitasyon çalışmalarında ortaya çıkan orman ürünlerini üretim çalışmalarında büyük kolaylık sağlayacağını orman emvalinin taşınması sırasında genç fidanlara zarar vermeden teknik bir çalışma imkanı sunacağı, havai hattın iş gücü ve zamandan da büyük tasarruf sağladığını belirtildi.

Artvin OBM