YEREL
Giriş Tarihi : 26-05-2022 12:48

ARTVİN'DE EKOKÜLTÜREL BİR FESTİVAL

ARTVİN'DE EKOKÜLTÜREL BİR FESTİVAL

Artvin Beşpare Festivaline hazırlanıyor.

Beşpare (Ahlat, Salkımlı, Seyitler, Varlık, Vezirköy) köylerini turizme kazandırmak ve kırsal kalkınmayı güçlendirmek için yola çıkan BEŞPARE Ekokültürel Turizm Topluluğu 10-11-12 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Beşpare Festivaline hazırlanıyor.

BEŞPARE Ekokültürel Turizm Topluluğu tarafından yapılan açıklamada “Bir turizm kenti olan Artvin’de, eko turizmi ekolojik tarımla birleştiriyoruz ve BeşpareKültür&Sanat festivallerimizle merkez köylerimizi şenlendiriyoruz.

Bir yayla şenliği eşliğinde geleneksel kırsal yaşam alışkanlıklarımızı muhteşem bir doğa içerisinde deneyimlemek ve çeşitli sanat atölyelerine katılmak isterseniz sizleri BEŞPARE Kültür ve Sanat Festivalimize bekliyoruz.

BEŞPARE Ekokültürel Turizm Topluluğu, Artvin Valiliği, Beşpare Köyleri (Ahlat, Salkımlı, Seyitler, Varlık, Vezirköy) Muhtarlığı ve Köylüleri, Varlık Köyü Kültürel Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkındırma Derneği, DOKA, Orman Genel Müdürlüğü, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası,Gola Kültür, Sanat ve Ekoloji Derneği,  S.S Artvin Kadın Girişimciler Turizm Geliştirme ve İşletme Kooperatifi ve gönüllü sanatçıların bir araya gelmesiyle oluşmuştur.

Bu topluluğun gerçekleştirdiği festivalin içeriğinde birbirinden güzel dönüşüm ve üretim hikayeleri, çeşitli ekolojik atölye deneyimleri ve yöre insanıyla kuracağınız bağların unutulmaz anılarını biriktireceksiniz” ifadeleri yer alıyor.

Dilan Şahinbaş

Haberin Galerisi : ARTVİN'DE EKOKÜLTÜREL BİR FESTİVAL
Artvin'de HaberArtvin'de Haber