YEREL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 11:59   Güncelleme : 12-11-2021 11:59

Artvin’de Doğru Parti Çalışmaları

Artvin’de Doğru Parti Çalışmaları

Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir, Artvin’e gelerek partinin il temsilciliğinin kurulması için çalışma gerçekleştirdi.

Artvin’e gelen Doğru Parti Rize İl Başkanı, Parti Karadeniz Bölgesi Sorumlusu Eyüp Demir, kentte parti il temsilciliğinin kurulması için görüşmeler gerçekleştirerek çalışmalar yaptı.

Önce kendisi hakkında bilgi veren Demir şu ifadeleri kullandı:

‘Amacımız doğru hareket etmek’

“Rizeliyim. Bundan daha önce Rize'de çeşitli dönemlerde siyaset deneyimim var. İl başkanlığı, ilçe başkanlığı deneyimlerim var. Türkiye'nin gidişatını her Türk vatandaşının yüreğinde rahatsızlığını hissettiği gibi biz de hissediyorduk. Çünkü siyasetin bu kapısı vardır, girilir çıkılmaz. Biz de bu vesileyle siyasete girdik. Ama ülkemizin meselelerine ülkemizin sorunlarına kayıtsız değildir. Onları yakinen takip ediyorduk. Genel başkanımız Doğru Parti'nin Genel Başkanı Sayın Rıfat Serdaroğlu uzun yıllar bir dostluğumuz, bir hukukumuz var. Bu vesileyle biz 2018'in 20 Ekim'inde Çoban Ateşi Hareketi adı altında bir sivil platform oluşturduk. Bu çoban ateşi hareketindeki, kuruluşundaki amacımız şu idi, Türkiye'nin genelinde hangi ilde, hangi ilçede, kimlerimiz var, ne kaldık? Türkiye'nin sorunlarına gerçekten haşır neşir olan, yani hiçbir maddi ve siyasi beklentisi olmadan bu işlere gönül verebilecek kimler var? Bu envanteri çıkarmaktır.”

‘Artvin’de olmaktan mutluyum’

Doğru Parti'yi 25 Ağustos 2020 yılında kurduklarını Çoban Ateşi Hareketi’nin o tarihe kadar devam ettiğini belirten Demir, “Türkiye'nin çeşitli illerine gittik. Trabzon'a, Rize'ye, Samsun'a, Ordu'ya, Akdeniz'e Güneydoğu'ya ülkemizin bütün bölgelerine ulaştık. Ben Eyüp Demir olarak Doğru Parti'nin aynı zamanda kurucusuyum. Kurucular kurulu üyesiyim ve aynı zamanda Karadeniz teşkilatlarından sorumluyum. Artvin'den Sinop'a kadar bu bölge ile ilgili illerdeki arkadaşlarımızı organize etmek, onlara yardımcı olmak, bulmak, teşkilat kurmakla ilgili genel başkanımız Rıfat Serdaroğlu tarafından görevlenmiş bir arkadaşınızım. Ben bu vesileyle bu amaç için bugün Karadeniz'imizin gerçekten yurtsever bu coğrafi şartlarda içinden büyük değerler çıkartmış, Zülfü Livaneli gibi, Sabit, Osman Avcı gibi, Hasan Ekinci gibi büyük değerler çıkartmış Rahmetli Emin Özgür gibi devlet adamları çıkartmış insanların ilinde olmaktan gerçekten mutluyum. Bizim ilk amacımız Artvin'de Doğru Parti'yi kurmak. Doğru Parti’yi kurarken de tabii ki doğru iş yapmak, doğru insanlarla bulmak” dedi.

‘Doğru bir teşkilat çıkaracağız’

Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir, beraberinde kendine eşlik eden Parti Rize İl Başkan Vekili İbrahim Karafazlıoğlu ve Parti İl Sekreteri Hızır Öktem Beyi tanıtarak açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Doğru Parti Türkiye'de şu ana kadar aşağı yukarı 40 küsur ilde teşkilatlandı. Bunların içinde il kongrelerini yapan ve yapmakta olacak olan hazır olan illerimiz var. Bu arada şunu gururla da söylüyorum. Rize'de biz 21 Ağustos 2021'de il kongremizi yaptık. Rize'nin 6-7 ilçesinde teşkilatımız var. İlçe başkanlarımız var. Şimdi Rize dışına açılalım, artık buraları ihmal etmeyelim dedik. Çünkü bizim Artvin'i şimdiye kadar kurmamız gerekiyordu. Bu bizim hatamız, bizim eksikliğimiz. Artvin'den güzel bir şekilde, doğru bir şekilde teşkilat çıkartacağız.”

‘2002’de Türkiye’ye musallat oldu’

Türkiye’nin başına 2002 yılında bir AKP belası sarmalandığını, hazırlandığını ve konduğunu söyleyen Demir, “Bu tehlikenin gelmekte olduğu bu yıllarda siyasetin dışında olsam bile biz görüyorduk. Türkiye dünyanın en zor coğrafi bölgesinde. Rahmetli Atatürk'ün ölümünden sonra bir karşı devrim başladı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkı Atatürk'ün ölümünden sonra hiçbir dönem rahat etmedi. Birçok savaştan galip çıkan bir toplum var ama Atatürk ölmeden önce başlatmış olduğu tarımdaki hamle, sanayileşme hamlesi, birçok devrim Atatürk'ün ölümünden sonra karşı devrime dönüştü. Karşı devrime dönüşünce ülkemiz bir çöküşün içine girdi. O çöküş yavaş yavaş birikti ve kartopu halinde bir çığa dönüştü. Bu çığ 2002'de AKP olarak karşımıza çıktı. Biz beğenmesek de demokrasimin kör topal işliyordu, insanlar ayrı partilerde olsalar bile birbirlerine saygılıydılar, Cumhuriyet Halk Partili kişinin işini Adalet Partili biri yapardı, bunlar Cumhuriyetin kazanımlarıydı. Bu insanlar hiçbir vakıfın, hiçbir dergahın hiçbir cemaatin, hiçbir tarikatın üyesi değillerdi. 2002'den sonra demokrasinin bu kültürü kalktı. Bugün işe girmek için bir vakfa gitmek zorunda kalıyorsun. Liyakat gitti tarikat geldi. Bu kötü gidişin sorumlusu AKP ve AKP'ye destek veren, onun yanında hiçbir şey olmamış gibi duran insanlar oldular” dedi.

‘Bunların bilinciyle hareket ediyoruz’

Doğru Parti olarak biz bunların bilincinde olduklarını, Çoban ateşi dedikleri hareketle Türkiye'yi gezerken insanlara bunları anlattıklarına değinen Demir, “İnsanları bir çıkmazda gördük. Biz AKP'nin kötülüklerini anlatarak saatlerimizi hatta günlerimizi de doldurabiliriz ama karşıda bir de muhalefet var. Siyasette demokrasi de kural şudur: İktidar düşer muhalefet çıkar. Ama bizim ülkemizde maalesef iktidar da düşüyor muhalefet de düşüyor. İktidarın karşılığında muhalefetin bir iddiasının olması lazım. Ben bu ülkeyi yöneteceğim, hem de sizden kat kat iyi yöneteceğim demesi lazım. Ne yazık ki biz bunu muhalefette göremedik. Gördüğümüz şu: muhalefet yatıyor yatıyor yatıyor seçime bir yıl kala bir iş yapıyor gibi durumdan vaziyet çıkartıyor, sonra seçim zamanı geliyor iktidar maddi gücünü devlet gücünü kullanarak muhalefete bir tokat atıyor ve sandıkta kalıyor” ifadelerini kullandı.

‘Kuruluş amacımız bu’

Doğru Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir, açıklamalarını şu ifadelerle sonlandırdı:

Bir ilde bir seçin yapılıyor, sandık kurullarından tutun seçim kurullarına kadar herkes iktidar partisinin emrinde çalışıyor. Vatandaşın seçme hakkını elinden aldılar. Gelin görün ki yapılan anayasa değişikliğini dünyada yeni icat olmuş gibi bizim insanlarımızı refaha kavuşturacak bir sistemmiş gibi insanların önüne koydular. Ama geldik gördük ki bu sistem bırakın insanları uçurmayı adeta çukurun içine çaktı ve insanlar o çukurda kaldı. Bu işin içinden çıkmanın yolu bizce şu: insanların rahatlıkla bunlar beni anlatıyor, ben de buradayım diyebileceği, gerçekten sandığından üyesinden seçiminden demokrasinin yaşayacağı, siyasi nezakete siyasi kurala ve siyasi etiğe uyan elini harama bulaştıramamış hesabını verebilen insanların bu işe el atması. Doğru partinin kuruluş amacı bu. Hesap sorabilecek, hesap sorulur hale gelmeyecek, sen bu zenginliği nereden aldın diyebilecek.”

DİLAN ŞAHİNBAŞ