YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2022 17:29   Güncelleme : 14-04-2022 17:29

“Artvin’de çok iyi cevherler var”

“Artvin’de çok iyi cevherler var”

Çoruhspor Antrenörü ve Artvin Altınordu Futbol Okulu hocası Ahmet Külük çalışma hayatı hakkında bilgiler vererek Artvin’de spor anlamında gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahsetti.

Yıllarca futbolla ilgilenen Artvin’de Murgul Bakırspor’da oyunculuk geçmişi olan ve birçok kulüpte antrenörlük yapan Ahmet Külük kentte gerçekleştirdikleri spor faaliyetlerini anlattı.

Artvin gibi 25 bin nüfuslu bir ile çok uğraş vererek Altınordu Futbol Okulunu getirdiğini böylelikle küçük yaştan itibaren futbola ilgisi olan çocukları ve gençleri sahaya çektiklerini belirten Külük, “120 sporcu ile bir oluşum içerisindeyiz. Bunun yanında Artvin Ormanspor, Artvin 7 Mart Spor Kulübü, Artvin Çoruh Spor, Artvin Özel İdaresinin futbol takımlarına da teknik hoca olarak çalıştım. Halen daha Çoruhspor’da teknik sorumlu olarak görev yapıyorum. Son 4 haftanın Bal ligi hocası olarak ligi bitirdim. Şanssız bir şekilde ligi bitirdik. Arhavispor için de ümitlerimiz çoktu 3. Lige çıkması yönünde ama olmadı. Artvin'in ilk takımı Çoruhspor’un da Bal liginde kalmasını istiyoruz. Gençlerimizi tekrar sahalarda görmek istiyoruz. Borçka’da U16 karşı oyuncuları karşıya geldi. Artvin Çoruh U16 ile BorçkasporU16 karşı karşıya geldi. Borçka ilçe Stadı'nda karşılaşma yapıldı. Burada yarışmacı kimliği illaki oldu ama dostane, sevgi dolu, neşe dolu bir şekilde kazasız belasız maç izledik. Borçka’ya zaten bu yakışır. Halkı ile bütünleşen bir Borçkaspor’un da Bal Ligi'nde veya 3. ligde olmasını istiyorum. Çünkü seyirci potansiyeli çok iyi bir yer, ben coşkulu bir taraftarın yanında hocalık yapmak istiyorum” dedi.

Çocukluk dönemlerinin sporla geçtiğini dile getiren Külük, “Ama çok şanssız olduğumuz, imkânların bittiği bir dönemde bu bize verildi. İmkânlarımızın olduğu bizlerin de rahat çalışabileceği bir ortam olsa çok daha güzel şeyler yapacağımıza emindim. Ama imkânsızlıklar içerisinde çalışmak nasip oldu. Biz de böyle devam ediyoruz. Tabii isterim ki güzel ortamlarda güzel yerlerde çalışalım ama biz iyi çocukları güzel yere taşımak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.

İmkân yaratıldığı ve destek verildiği sürece gençleri daha iyi yerlere taşıyacaklarına değinen Külük, “2003 doğumlu Batuhan Günaldı isimli bir sporcum var, Trabzonspor'da profesyonel oldu ve U19'un kaptanı A Takımına imza attı. Yine Trabzonspor'da top oynayan Ahmetcan Kaplan en zor pandemi ortamında benim ile beraber çalışan bir sporcu o da Trabzonspor gibi şampiyonluğa oynayan, Avrupa’nın popüler kulüplerinden birinde oynuyor. Baran Taşçı U15 Rizespor Akademi Ligi'nde oynuyor. Efe Poyraz Ormanspor’da oynuyor,o da geleceğin çok iyi forveti. İmkân olsa bu sayıyı belki 20 yapacağız.İmkânsızlıklarla 4 tane çıkarabildik. Elimizde çok iyi cevherler var.İsteriz ki birileri çok değerli iş adamları bize sahip çıksın. Malzeme bulamıyoruz. Artvin'den buraya gelirken çok değerli dostumun cebinden mazot parası alıp 400 lira mazot koyduk. Bal Ligi'nde Bahadır Hoca ile göreve başladığımda Bahadır Hoca imkânsızlıklardan dolayı görevi bıraktığında 4 hafta bana kaldı. EşimHatice Külük her zaman yanımda. Hem benim hem takımımızın yanında. Dışarıdan gelen sporculara elinden gelen ne varsa gösterdi. Baklavası pastası ne varsa evimizde ağırlamak şartıyla bütün sporculara bu güzellikleri yaşattı ki moral motivasyonları yüksek olsun. Belki paramız yok ama o çocuğun bir lokma yemekle, güzel bir tatlıyla moral motivasyonunun yükseleceğini ve sana adım atacağını çok iyi bildiğim için böyle bir oluşum yaptık.  Bal Ligi'nde bütün zor şartlara rağmen mücadele eden benimle bu yola çıkar herkese teşekkür ediyorum saygı ile sevgi ile selamlıyorum” dedi.

Dilan Şahinbaş