YEREL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 11:19   Güncelleme : 05-07-2021 11:21

ARTVİN’DE BİSİKLET HEYECANINA SEN DE KATIL

Artvin’de bisiklet sporuyla ilgilenen ve bisiklet yardımcı antrenörü olan Ersin Kaya Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bisiklet kursu açıyor.

ARTVİN’DE BİSİKLET HEYECANINA SEN DE KATIL

DİLAN ŞAHİNBAŞ

Henüz 24 yaşında olan Ersin Kaya 8 yıldır bisiklet kullanarak, günlük işlerinin birçoğunu hallediyor, ulaşım ve seyahat etme noktasında tercihini bisiklet sürmekten yana kullanıyor ve şimdi de bisiklet kursu açarak Artvin halkına bisiklet sürme heyecanı yaşatmak istiyor.

Şubat ayında Konya’ya giderek eğitim aldığını ve bu eğitimin ardından yardımcı antrenörlük belgesine sahip olduğunu açıklayan Kaya, “Artvin Halk Eğitim Merkezi bünyesi altında ücretsiz olarak bisiklet kursu açıyoruz. Bisiklet eğitimleri ve çeşitli bisiklet turları yapacağız. Amacım Artvin’de bu alanda eğitim verebilmek, gençlerin hayatına dokunabilmek ve yapılabilecek farklı aktivitelerin olduğunu gösterebilmek” dedi.

Kaya kurs içeriği hakkında da bilgi vererek, “Öncelikle bisiklet materyallerini öğreteceğim ardından temel sürüş, pedal çevirme ve fren kontrolünü kavramayı öğreteceğim. İlerleyen derslerde ise sportif hareketler ve bu hareketlere yönelik bilgi ve becere kazanımını işleyeceğiz. Dağ bisikleti ve yol bisikletinde ileri sürüş tekniklerini aktaracağız” diyerek kursu bisiklet turlarıyla sonlandıracaklarını ve katılımcıların bisikletinin olması gerektiğini açıkladı.