YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 11:05   Güncelleme : 25-12-2021 11:05

Artvin’de 1’inci Parti Olacağız

Artvin’de 1’inci Parti Olacağız

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan İlyas Helvacı Artvin’e gelerek, Parti İl Teşkilatı ile bir araya geldi.

Artvin’e gelerek parti il teşkilatı ile birlikte esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan İlyas Helvacı “Çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bunun nedenleri belli; Borç-faiz ekonomisi, asfalt-çimento ekonomisi ile bu üretime ve istihdama yönelik sıkıntı oluştu. Üretim ve istihdamda sıkıntı olunca, esnaflarda sıkıntı oluyor, esnaf müşteri kaybediyor, sattığı ürünü geri yerine koyamıyor” dedi.

Artvin’e ilk gelişi olduğunu ve umduğumdan daha güzel bir şehirle karşılaştığını belirten Helvacı, “İnsanları çok sıcakkanlı, esnafı güler yüzlü. Yaşadığımız ekonomik sıkıntılara rağmen her yerde bizi güler yüzle karşıladılar. Bu güler yüzle karşılanmamızda il başkanımızın ve il teşkilatımızın emeği çok büyük. Gittiğimiz yerlerde, ‘il teşkilatımızı, il başkanımızı, genel başkanımızı tanıyor musunuz’ diye soruyoruz. Burada sormaya ihtiyaç duymuyoruz çünkü; Talip Başkanımızı her girdiğimiz yerde tanıyorlar, seviyorlar. Bu da teşkilatımızın ne kadar güçlü olduğunu bize gösteriyor” dedi.

Ülkede çok sıkıntılı bir süreçten geçildiğini söyleyen Helvacı, “Bunun nedenleri belli; Borç-faiz ekonomisi, asfalt-çimento ekonomisi ile bu üretime ve istihdama yönelik sıkıntı oluştu. Üretim ve istihdamda sıkıntı olunca, esnaflarda sıkıntı oluyor, esnaf müşteri kaybediyor, sattığı ürünü geri yerine koyamıyor. Çözümün ve sorunların temelinin ne olduğunu ve çözümün milli görüşte, Yeniden Refah Partisi’nde olduğunu Genel Başkanın kaleminden çıkmış bir mektupla arz etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeni kurulmuş birçok siyasi partininolduğu, bu partilerin havası ve parasının çok olduğunu ama, siyasi partiler için önemli olanın seçime girmişse oy oranı olduğuna dikkat çeken Helvacı, “Seçime girmemişse üye sayısıdır önemlidir. Bugün biz seçime hiç girmediğimiz için muadillerimize de bakıyoruz hakikaten Artvin’de 3’üncüyüz. Bu daha başlangıç diyoruz” diyerek çok kısa süre içerisinde üye sayısı açısından Artvin’in en büyük partisi haline geleceklerini vurguladı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan İlyas Helvacı, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Üretime ve istihdama yönelik bir politika izlemezseniz Dur da esnafı kurtarayım’ deme şansınız yok. Siz yerli üretimi artırır, tarımı, hayvancılığı, sanayiyi teknolojiyi geliştirirseniz bu esnafı da kurtarır işçiyi, memuru, emekliyi de kurtarır. Özellikle esnaf için her ilden rapor alıyoruz, Genel Başkanımıza iletiyoruz. Genel Başkanımız da kurullara bunları sevk ederek çözüm projeleri üretiyor.

Sadece esnaf için değil; öğrenciler, hayvancılık yapanlar, sanayi işçileri için de aynı durum var. Bunun da tek çaresi milli görüşün ekonomik politikalarına yeniden dönmek. Borç faiz ekonomisinden vazgeçerek ekonomi ve istihdama yönelik çalışmalar yürütmek ve insanımıza insanca yaşayacakları maaş imkânı sunmak.

Malumunuz geçen hafta asgari ücret açıklandı fakat asgari ücret şu an dahi yüzde onun altında. Yani siz yüzde elli verdiniz ama marketteki enflasyon yüzde atmış. Sizin verdiğiniz para vatandaşın bir sene önce aldığı asgari ücretin yüzde on altında. Bu noktada yapılması gereken şu: İkinci 6 ayda yüzde elli zam daha yapılması gerekiyor.

Hükümet yüzde elli zam verdiğinde ‘Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek maaş zammını veriyoruz.’ Burada büyük bir yanılgı var, muhtemelen diller sürçmüştür. Erbakan Hoca Başbakan iken ilk 6 ay içinde yüzde elli zam verdi. İkinci 6 ay için yüzde elli verdi. Sonrasında bir de yüzde yirmi iyileştirme payı verdi. Bu sene 1 Ocak'ta 100 lira alan şahıs 1 sene sonraki 1 Ocak'ta 250 lira zam aldı demek.

Siz 2825 TL’lik asgari ücreti 4250 yaptınız ve tarihin en büyük artışı dediniz.Biz bunu art niyetli olmasa bile dil sürçmesi olarak görüyoruz. Cumhuriyet tarihinin en büyük zammını Erbakan Hoca yapmıştır. Genel Başkanı’mız Dr. Fatih Erbakan’da Hocamızın izinde, onun politikaları ile yol yürüyor ve inşallah ilk seçimlerde Cumhurbaşkanlığı ile Erbakan Hocamızın yapmış olduğu hizmetleri tekrar yapıp, üzerine yapamadığı hizmetleri de inşallah vatandaşlarımıza ülkemize yapacaktır.”

Dilan Şahinbaş