KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 25-11-2022 11:02

Artvin Tanıtım Günleri Başladı

Artvin Tanıtım Günleri Başladı

Artvin Tanıtım Günleri, Maltepe Sahili'ndeki etkinlik alanında başladı. Yöresel ürünler, kültürel etkinlikler, folklor gösterileri ve konserlerle Artvin'in tanıtımının yapıldığı organizasyon 27 Kasım'a kadar devam edecek.

Artvin Tanıtım Günleri, Maltepe Sahili'nde bulunan Maltepe Etkinlik Alanı'nda ziyarete açıldı. Organizasyonda, yöresel ürün tanıtım ve satışları yapılırken, alanda bulunan sahnede ise etkinlik boyunca konserler ve halk oyunu gösterileri düzenlenecek.

Horon ekipleri, tulum ve kemençe eşliğinde etkinliğin birçok noktasında katılımcılarla buluşacak. Artvin yöresine ait ürünler için geniş bir alan ayrılan etkinlikte; Artvin'e özgü köme, kestane balı, süt mısırı unu, kavut unu, hamsili ekmek ve pilav, yusufeli pirinci, Tatar Böreği gibi farklı lezzetler tanıtıldı.

Açık alanda kurulan yemek stantlarında ise Artvin Cağ Kebabı, karalahana çorbası, lahana sarması, hamsi tava, keşkek, silor gibi yemekler de ilgilileri için görücüye çıktı. Organizasyon, 27 Kasım'a kadar devam edecek.

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber