YEREL
Giriş Tarihi : 23-12-2021 11:13   Güncelleme : 23-12-2021 11:13

Artvin İçin Muazzam Bir Proje

Artvin İçin Muazzam Bir Proje

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Talip Sücü, Çoruh Nehri üzerinde yapılan baraj göllerinde kurulan ve kurulacak olan kafes balıkçılığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Balık çiftliklerinin kurulduğunu fakat ihalelerinin 2 ay önce yapıldığını ve sürecin iyi gitmediğini, eksiklikler olduğunu belirten Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Sücü, “Sistemde yanlışlık var. Artvin insanı ihaleye girmesin diye,şirket sahipleri, holdingler istiyor diye. Artvin’de ihaleye girmek isteyenlere Tarım İl Müdürlüğü hesabına 200 bin liralira para yatırma şartı koşulmuş, sırf Artvinliler ihaleye girmesin diye.

Ben Artvinli iş adamlarını da tebrik ediyorum. Madem Artvin'de kalkınmayı sağlayacak bir üretim çiftliği olacak, ülkemiz için, Artvin’imiz için biz üreteceğiz dediler. Belki dolarlarını altınlarını bozdurdular ve 200 bin lirayı yatırdılar. 200 bin lira yatıran doların altınını bozdurduysa 310 bin lira yatırmış oldu. Çünkü 2 ayda çok şey değişti. Bir de baş vuranları tehdit ettiler, ihaleyi alamayanlardan 20'şer bin lirayı keseriz dediler. Böyle bir şey yok, zaten yapamazlar, yapmamaları gerekiyor. Devlet böyle bir şey yapamaz.Hiçbir yerde böyle bir şey görülmemiş. Bunların hepsi usulsüzdür” dedi.

Sücü konuşmasının devamında kuradan yana olmadığını Artvinli yatırımcıların yanında olduğunu söyleyerek, “Artvin insanına, Artvin yatırımcılara bu çiftliklerin verilmesinden yanayım. Çünkü Artvinşi iş insanı Artvin’i değiştirmeye çalıştırır. Artvinli olmayan iş insanıbunu yapmaz. Artvin için muazzam bir iş kapısı var. Becerebilirsek işsiz insan kalmaz, aşsız de ev kalmaz. Artvin için muazzam bir projedir bu. Dolayısıyla buradan iktidar partisine de sesleniyorum; sakın bu konuda Artvinlileri ihmal etmesinler” ifadelerini kullandı.

Hopa’da şehir hastanesi kurulması yönünde talepleri olduğuna dikkat çeken Sücü, “Bir sürü eksiklerimiz var.Hopa’da bulunan hastanede doktor tutamıyoruz. Yeterlilik yok. En büyük sorunlardan bir tanesi diyelim ki Arhavi ilçemizde rahatsızlanan biri var ve Artvin'e sevk ediliyor,Artvin'e geliyor vatandaş, buradaki doktor bakıyor, Rize'ye gitmelisin diyor.İnsan bir saatlik yolu geliyor, geldiği yoldan tekrar dönüp Rize'ye gitmek zorunda kalıyor.Bu konularda çok iyi iletişim kurulamıyor.Hastanın durumu analizleri şu anda sistemsel olarak görünüyor, gelmesi gerekmiyorsa direkt sevkinin yapılması noktasında kolaylıkların sağlanması lazım” dedi.

Dilan Şahinbaş