SİYASET
Giriş Tarihi : 24-11-2022 11:17

“Artvin Halkından Özür Dilemesi Gerekir”

“Artvin Halkından Özür Dilemesi Gerekir”

Yusufeli Barajı’nın açılışına CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın davet edilmemesi üzerine CHP Grup Başkanvekili Engin Atay’dan ‘parti devletinin vücut bulmuş hali’ çıkışı geldi.

3,4 milyar TL’ye inşa ettirilen Yusufeli Barajı’nın açılışı 22 Kasım Salı günü yapıldı. Yeni ilçe merkezinde yandaşlara yaptırılan konutların teslimi de törenle yapıldı. Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen, ülkenin en yüksek ve dünyanın da beşinci en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı. Ayrıca “yeni ilçe merkezine” inşa edilen 3 bin 205 konutun açılışını da AKP’li Cumhurbaşkanı gerçekleştirildi. Açılışa CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın davet edilmemesi dikkat çekti. CHP Grup Başkanvekili Engin Atay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada “CHP Artvin Milletvekili Sayın Uğur Bayraktutan’ın bu açılışa davet edilmemesi kabul edilemez. Bu parti devleti anlayışının vücut bulmuş halidir. Sayın Bayraktutan’a yapılan saygısızlık Sayın Bayraktutan’a değil Artvin halkına yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Atay, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın Yusufeli Barajı açılışına davet edilmemesi Artvin halkına yapılan saygısızlık olduğunu belirterek “Yusufeli Barajı Artvin’imize, milli ekonomimize, bölge halkına hayırlı olsun diliyorum. Ancak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Artvin’in ve Artvinlinin yaşadığı her derde deva her soruna çare için çırpınan CHP Artvin Milletvekili Sayın Uğur Bayraktutan’ın bu açılışa davet edilmemesi kabul edilemez. Bu parti devleti anlayışının vücut bulmuş halidir. Sayın Bayraktutan’a yapılan saygısızlık Sayın Bayraktutan’a değil Artvin halkına yapılmıştır. Vali yada ilgili bakanın hatta Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Artvin halkından ve Sayın Bayraktutan’dan özür dilemesi gerekir” şeklinde konuştu.

Ayşe ÖZDER

Artvin'de HaberArtvin'de Haber