Yerel
Giriş Tarihi : 27-01-2023 16:55   Güncelleme : 27-01-2023 17:46

ARTVİN GÜNDEMİ

ARTVİN GÜNDEMİ

12.sınıf öğrencileri kariyer yolculuğu başladı

İçişleri Bakanlığı ve Artvin Valiliği himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, 12.sınıf öğrencilerine sosyal etkinlikler kapsamında 26-30 Ocak tarihleri arasında Ankara, Bursa ve Kocaeli illerine planlanan gezi için öğrencilerimiz saat 18.00'de hareket ettiler.

Öğrenciler Büyükşehirlerdeki üniversiteler ve millî teknolojiler konusunda bilgi sahibi olmaları, teknolojinin gelişmesinde gelecekte çalışmalar yapmaları konusunda kariyer seçimlerine destek olmak ve öğrencilere motivasyon sağlamak amacıyla üniversitelerin ve millî teknoloji üreten firmaların ziyaret edileceği geziye kentten 4 öğretmen refakatinde 42 öğrenci katıldı.

 

Taksici esnafı “dart” ile stres attı

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Terminaldeki Taksici Esnafına Yönelik, “DartOyunu” etkinliği düzenledi.

Tarihçesi 1500 yıllarına uzanan, ayakta satranç oynamak anlamına gelen Dart sporu, Ardanuç gençlik merkezi tarafından ilçe merkezinde Taksi durağındaki taksici esnaflarıyla birlikte oynandı.

Ardanuç Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezi ilçe merkezinde gençler için yürüttüğü faaliyetlerinin yanı sıra, farkındalık faaliyetleri kapsamında ilçe merkezinde ilçe esnaflarıyla yürüttüğü spor faaliyetlerine bir yenisini kattı. Spor faaliyeti kapsamında taksici esnafıyla dart oynandı.

 

Hopa’da yangın

Hopa Şehir merkezinde bir otelde çıkan yangın yapılan müdahale sonucu söndürülüp soğutma çalışması yapılarak kontrol altına alındı.

Hopa Belediyesi “Söndürme ve Soğutma çalışmalarına destek olan Borçka,Kemalpaşa,Arhavi ve Artvin Belediyeleri ve AFAD ekiplerine teşekkür ederiz” paylaşımında bulundu.

 

Rektör Bilgin Üstün Hizmet Ödülü törenine katıldı

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bilgin, İTÜ’de Düzenlenen Üstün Hizmet Ödülü Törenine Katıldı

AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) düzenlenen "Üstün Hizmet Ödülü Töreni" ne iştirak etti. Törende üstün hizmet ödülü Prof. Dr. Nevzat Kor’a İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu tarafından takdim edildi.

 

Dönem arası DYK ziyareti

Hopa İlçe Millî Eğitim Müdürü Sezai Aydın Yavuz Selim Ortaokulunda DYK kapsamında yarıyıl için planlanan kursları ziyaret etti.

Şube Müdürü Gürsel Seçkin’in eşlik ettiği ziyarette Aydın, sınıfları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi ve konuşmalarında LGS ye hazırlanan öğrenciler için her anın değerli olduğunu ve kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurguladı.

 

 Rektör Bilgin, Ali Nihat Gökyiğit’in cenaze törenine katıldı

Artvin Çoruh Üniversitesi’ne önemli destekler sağlayan Artvinli hayırsever, çevre dostu iş adamı Tekfen Holding Kurucu Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit vefat etti. Gökyiğit’in cenazesi, Fatih Cami'nde kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı'na defnedildi. Cenaze merasimine AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin ve Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi Müdürü Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu katıldı.

 

2022 yılı arılı kovan desteklemesi icmalleri yayınlandı

Arıcılık Kayıt Sistemine kayıtlı yetiştiricilerine verilen Arılı Kovan Desteklemesi askı icmalleri işletmesinin kayıtlı bulunduğu İl/İlçe Müdürlüklerinde 26.01.20223-08.02.2023 tarihleri arasında 10 iş günü süreyle askıya çıkarıldı. Yetiştiricilerin mağduriyet yaşamaması için Askı icmallerini kontrol ederek varsa hatalı kayıtları ile ilgili olarak süresi içerisinde itirazda bulunmaları gerekiyor.

 

Tır karnesi Hopa’ya hayırlı olsun

AKP Artvin Milletvekili Av. E. Erkan Balta tır karnelerinin artık Hopa’dan verileceği bilgisini verdi.

Mv. Balta “#HepimizaynıTIRdayız

Hepinizin bildiği gibi uzun zamandır Hopa’mızda TIR Karnesi bir sorundu. Firmalarımız TIR Karnesi için Trabzon ve Rize’ye gitmek zorunda kalmaktaydı.

Yapılan görüşmeler sonucu Hopa Ticaret ve Sanayi odasında dağılmak üzere yıllarca beklenen Tır karnesi artık #HOPA’dan verilecek ifadelerini kullandı.

 

“#Ankaradayız”

Yusufeli'nin taşınma sürecinin sosyo-ekonomik etkileri ve çözüm yolları üzerine Ankara’da toplantı gerçekleştirildi.

AKP Artvin Milletvekili Av. E. Erkan Balta toplantı ile ilgili “Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermişve akademik heyeti ile Yusufeli'nin taşınma sürecinin sosyo-ekonomik etkileri ve çözüm yolları üzerine bir toplantı yaptık.

Yusufeli halkının hayatını kökten değiştiren bu sürecin bilimsel olarak ele alınıp incelenmesinin Yusufeli'ne ve bilim dünyasına önemli katkılar sunacağını umuyorum” açıklamasında bulundu.

Hakemler İl Müdürü Demirkıran’ı Ziyaret etti

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi İsmail Köse, İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar, İl Hakem Kurulu Üyesi Aytaç Bayram, TFFHGD Artvin Şube Başkanı Egemen Çetin ve Bölgesel Yardımcı Hakem Mehmet Türk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran’ı ziyaret etti.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber