YEREL
Giriş Tarihi : 29-07-2021 10:17   Güncelleme : 29-07-2021 10:34

ARTVİN ESNAF SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ YENİ BAŞKANI YAŞAR TEKİN ALKAN OLDU

Artvin Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimlerinde, Yaşar Tekin Alkan Başkan seçildi.

ARTVİN ESNAF SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ YENİ BAŞKANI YAŞAR TEKİN ALKAN OLDU

Esnaf Sanatkarlar Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurula, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin 24. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Güven Aksoy, 24. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkan Vekili Erol Ataman Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Hakkı Seyhan, İl Ticaret Müdürü Bilal Taş ve Artvin Halk Bankası Şube Müdürü Kemal Kurt, kooperatif üyeleri katıldı.

Artvin Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına seçilen Yaşar Tekin Alkan yaptığı konuşmada “İnşallah sizleri utandırmayız devraldığımız görevi başarılı bir şekilde devam ettirmeye çalışacağız herekse çok teşekkür ederim” dedi.

Genel kurulda konuşan Artvin Belediye Başkanı ve bir önceki dönem Artvin Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Demirhan Elçin yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Kooperatif Başkanlığım 38 sene devam etti. 1983’te 23 yaşında başladım bugün 61 yaşındayım tam 38 sene 1 ay oldu. Emek ettim. Çok farklı işler yaptık. Büyüklerim evlat gibi yetiştirdi küçüklerimde abi gibi bana baktı. Belediye Başkanı oldum, burası siyaset yeri değil ama bu 2 buçuk yıl içerisinde bir tane esnaf şunu söyleyemez, bu esnaf başkanı olarak geldi esnafı unuttu diyemez. Esnaf için belediyeden ne yapılması gerekiyorsa yapıyorum. 

Bugüne kadar hep söyledim başta eşim, 2 evladım, 2 kızım(gelinim) 2’de torunum var bunlar bana fırsat vermemiş olsaydı size bu kadar hizmet edebilme şansım olmazdı. Onların zamanlarını çaldım, onların duygularını çaldım başka şeyler yaptım hiç pişman değilim öncelikle onlara teşekkür ediyorum haklarını helal etmesini istiyorum.

En çok helali siz hak ediyorsunuz ben 1983’te esnaf teşkilatında başladığım zaman eşimde yoktu çocuklarımda yoktu torunlarımda yoktu siz vardınız. Öncelikle sizin hakkınızı helal etmenizi istiyorum… Benim sizde hakkım yoktur varsa helali hoş olsun. Hepinizi teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız ben her zaman sizin yanınızda olmaya devam edeceğim."

Başkan Yaşar Tekin Alkan’ın yönetim kuruluna, Melüt Duyan, Cüneyt Dilber Öztürk, Fatma Gülenç ve İbrahim Özbayrak, Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine Mehmet Nuri Gümrükçü, Kemal Yıldırım, Mahmut Emre Altıparmak, Hüseyin Yıldırım, Erdal Özel, Denetleme Kurulu Asil Üyeliğine Nurettin Altuntaş, Mustafa Arslan Denetleme Kurulu Yedek Üyeliğine Dilek Özdemir, Adnan Dinçer Üst Kuruluş Bölge Birliği Asil Delegeliğine Yaşar Tekin Alkan, Mevlüt Duyan Üst Kuruluş Bölge Yedek Delegeliğine Cüneyt Dilber Öztürk, İbrahim Özbayrak seçildi.

DİLAN ŞAHİNBAŞ