YEREL
Giriş Tarihi : 04-06-2021 10:39   Güncelleme : 04-06-2021 10:39

ARTVİN DE "HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI" ETKİNLİKLERİ

Artvin'de "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri kapsamında el sanatları yıl sonu sergisi açıldı.

ARTVİN DE

İl Gençlik Merkezi sergi salonunda düzenlenen etkinlikte yıl boyunca Artvin Halk Eğitim Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen kurslarda kurs öğretmenleri ve kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünler sergilendi.

Serginin açılışının gerçekleştiren Vali Yılmaz Doruk, hayat boyu öğrenmenin toplumun refah düzeyinin ve yaşam kalitesinin artması noktasında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Dünyadaki gelişmelere ayak uydurmak için insanın kendini sürekli yenilmesi gerektiğini bunun da hayat boyu öğrenmeyle mümkün olacağını aktaran Vali Doruk, şunları söyledi:

"Hayat boyu öğreneme kursları bu yüzden bizim içim çok önemli. Bu kurslar insanlarımızın hobilerini yeteneklerini mesleğe dönüştürmede bir misyon üstleniyor. Bu kursların bireysel gelişimin yansıra toplumsal gelişim ve istihdama da büyük katkı sunacağına inanıyorum." dedi.

Daha çok insanın bu kurslara teşvik edilmesi gerektiğini kaydeden Doruk, "Ne kadar çok vatandaşımız bu kurslardan faydalanırsa ülkemizin sosyo-ekonomik gelişmesi de o yönde artacaktır." dedi.

Konuşmaların ardından gitar ve bağlama kursu öğrencileri kısa bir müzik dinletisi sunarken, halk oyunları kursu öğrencileri de yöre özgü oyunları sahneledi.

Vali Doruk, pandemi sürecinde maske üreten kurs öğretmenlerini de tebrik ederek, “teşekkür belgesi” takdim etti.

Program, Vali Yılmaz Doruk ve beraberindekilerin kilim dokuma, kağıt rölyef, şiş ve tığ örücülüğü, sepet örücülüğü, ehram ve deri işlemeciliği, ahşap boyama, dekoratif ev eşyaları, tablo yapımı gibi farklı kurslarda yapılan ürünlerin sergilendi stantları gezmesiyle sona erdi.

Etkinliğe, Vali Yılmaz Doruk’un yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Demirkıran, Artvin Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsmail İnan, şube müdürleri, kurs öğretmenleri, kursiyerler ile davetliler katıldı.