YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 11:32   Güncelleme : 18-05-2021 11:32

ARTVİN BİR DEĞERİNİ DAHA SONSUZLUĞA UĞURLADI!..

MÜMTAZ URAL KÖPRÜYAKA KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ!..

ARTVİN BİR DEĞERİNİ DAHA SONSUZLUĞA UĞURLADI!..

Artvin bir değerini daha sonsuzluğa uğurladı. Yakalandığı coronavirüs hastalığı nedeniyle uzun süredir Trabzon kanuni Hastanesi'nde tedavi gören OTDÜ İstatistik bölümü mezunu Mümtaz Ural 16 Mayıs 2021 Pazar günü 57 yaşında hayata veda etti.

Mümtaz Ural'ın cenazesi önce büyük gayretlerle restore ettirdiği yaklaşık 300 yıllık Hopa'daki Ali Rıza Paşa konağına getirildi. Buradan Şavşat Köprüyaka Köyünde aile mezarlığında 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 16:00dan sonra mezarlıkta kılınan cenaze namazının ardından sonsuzluğa uğurlandı. Coronavirüs tedbirleri kapsamında sadece yakın aile üyelerinin katılımına izin verildi.

Mümtaz Ural evli ve 2 çocuk babasıydı.

Mümtaz Ural'ın vefatının ardından bir çok taziye mesajı yayınlandı. Yayınlanan taziye mesajlarından bazıları şöyle;

Değerli dostlar, bu gün kovit belası bir güzel insanımızı daha, genç yaşta aramızdan aldı. Çok üzgünüm başta çekirdek ailesi olmak üzere, bütün Ural ailesinin başı sağolsun. Cenazesi Şavşat Köprüyaka köyünde defnedilecektir. Pandemi koşulları nedeni ile defin işleminde 10 kişiden fazla katılım olmayacaktır. (Uğur Ural)

Başınız sağolsun, ışıklar içinde uyusun...

Arzu Çerkesoğlu (DİSK Genel Başkanı)

Hayat dolu değerli bir Artvinli’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

Ahmet Külekçiye ilgi ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Dr. Mikail Kaya (Saygı Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı)

Değerli bir hemşerimizi daha beklenmedik bir zamanda Işıklar ile yolcu ediyoruz.

Yüz yüze tanışma şansımın olmadığı ama en son Artvin’e hastaneye giderken yol da konuştuğum, öncelerinde uzun uzun telefon sohbetleri, dertleşmeleri yaptığımız sevgili Mümtaz beyin vefatına çok üzüldüm. Ural Ailesine sabır dilerim. Ulu Yaradandan rahmet dilerim. Işıklar İçinde uyusun.

Atilla Öztürk (İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Eski başkanı)

Sevgili Mümtaz 'ın annesi rahmetli Ercan abla halamın kızıydı. Paylaşımlarınız Mümtaz'n ne denli sevildiğini gösteriyor. Taziyede bulunan, duygularını paylaşan, hastalığı sırasında ilgi ve yardımlarını esirgemeyen dostlara çok teşekkür ediyorum. Sağolsunlar.

Av.Yılmaz Karaman

Çok üzgünüm. Sözün bittiği yer!!!. Değerli dost, genç arkadaşım, kardeşim Mümtaz URAL seni unutmayacağız. Işıklar içinde huzurla uyu... (Sinan Temiz.)

Çok değerli Hemşehrimiz Mümtaz Ural'ın zamansız vefatı hepimizi derinden üzmüştür. Ruhu şad olsun. Ural ailesine sabırlar diliyorum. Nihat Acar. (Şavşat Belediye Başkanı)

Mümtaz Ural kardeşimizin zamansız gidişi ile kederleniyoruz. Mekanı Cennet olsun yakınlarına baş sağlığı diliyorum. bir insanın vefatı ardından keşkeler üretmek yerine sağlığında omuz verip ideallerimizi gerçekleştirme gayretini gösterebilsek dünyamızı abat edebilsek böylesi önderler az bulunur kıymeti bilinmeli lafta değil özde bir olalım sevgi ile kalın

Orhan Bayramin SİMA Doğu Karadenizliler Hizmet Vakfı

Biz Artvinliler ailemizin bir ferdini daha ebediyete yolcu lamak herkes gibi beni de çok üzdü. Huzur içinde yatsın. Ailesine dayanma gücü diliyorum.

Fatma Biber- Şair

Mümtaz Ural'ın vefatından derin üzüntü duydum. Ural ailesinin başı sağolsun. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Fatma Bilgin Başol

Seher hanım, Ural ailesinin acısını yürekten paylaşıyor, tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah..

Hasibe Özkan (İstanbul Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği Başkanı)

Mümtaz adı gibi kıymetli bir insandı bir beyefendi ağırlığı vardı hepimizi çok üzdü dost ve arkadaş canlısıydı ışıklar içinde uyusun

Osman Akyürek. (Hopa Ticaret Odası Başkanı)

Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun Ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.(Demirhan Elçin Artvin Belediye Başkanı)

Ruhu şad, yolu ışık olsun. Kederli ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı, sabır diliyorum. (Erdal Şalikoğlu)

Bir yıl kadar önce idi. Mümtaz aradı. Dertleştik Artvin hakkında.

“Artvin konu olunca gurbet ve Artvin’de yaşayanların politik hassasiyetleri ülke geneline dair düşündüklerinden farklılaşarak yüksek seviyede ortaya çıkıyor. Buna karşın, hassasiyet ve tercihlerin yaşama taşınması noktasında gerekli iş ve liderlik kapasite ve becerileri noktasında sorunumuz var. Gel olursa, süreci daraltıp her bir ilçede imar noktasında örnek köy/ler yaratma iş hedefini gündeme koyalım” diye teklifi oldu.

Bir ihtiyacı karşılama be Pratik adım atma noktasında doğru düşündüğünü, lakin tasarım, karar verme ve uygulama süreçlerinde dikkate alınması gerekli bütün kalite parametrelerin dahili olmadan yapılacak uygulamaların ölçek, maliyet, kalite disiplini, sürdürülebilirlik ve belki de en önemli olarak zihniyet dönüşümü etkisinin önemli ölçüde iskontolanmış olacağını, bunun ise fırsatı iyi kullanma noktasında büyük bir maliyet doğuracağını anlatmaya çalıştım.

Mümtaz kardeşim gerçekçi idi. Ben de şakaya namlu dayanmışcasına gerçekçi idim. Yapacağımız işi en yüksek kalitede yapmayı sağlayacak bir zihni kabul ile işe başlamadığımız noktada ve her adımda sistemin bizi anaforlarına alıp sileceğini dillendirdim.

Düşündüklerimizi açıkça koyduk ortaya. Artvin için en olanı yapma adına her gayreti gösterecek bir arkadaşımız idi Mümtaz.

Mümtaz dostuma kendi adıma bir borcum var. Onun idealleri ve geleceğe dair beklentilerini yaşama geçirmek için elimden geleni yapacağım.

İdeallerimize ulaşma yolunda değerlerimizi ve ilkelerimizi ortaklaştırdıkça; iş hedeflerimizi de gerçekleşebilir menzile çekebilir kılacağız.

Daha iyi bir geleceğe yürüyüş yolunda bütün emek verenler ve aramızdan ayrılanlara Saygı ile.... (Orhan Yavuz)

Mümtaz Ural beyin vefatına çok üzüldüm mekanı cennet olsun değerli bir şahsiyeti kaybettik. Allah rahmet eylesin (Tuncer Torunlar)

Mümtaz Ural arkadaşımızı kaybetmenin derin üzüntü içindeyim. Yeni öğrendim. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Işıklar içinde uyusun. Tüm sevenlerine, dostlarına ve ailesine başsağlığı diliyorum.

Turan Şentürk

Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Başkanı

Mümtaz arkadaşımızın yaşam mücadelesini kaybetmesi hepimizi derinden üzdü. Allah'dan rahmet diliyorum. Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Işıklar içinde uyusun değerli arkadaşım.

Ahmet Biber.

CHP Artvin İl Başkanı

Mümtaz beyin Tedavi sürecinde Ahmet Beyin bilgilendirmeleri konusundaki hassasiyet için Ahmet beye teşekkür ediyorum.

Hep Mümtaz beyden gelecek güzel haberi bekledik, bugün bu elim haber hepimizi üzdü. Mümtaz Ural beye rahmet, Ural ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Değerli bir hemşehrimizi kaybetmek hepimizi derinden üzdü, hepimizin başı sağolsun. Işıkşarda uyusun.

Ehlinaz Torun KAYABAŞI

Geçen yıl bir gece o şahane konaklarında ben ve eşim Leyla misafir olmuş Mümtaz beyi ve sevgili eşi Seher hanımı şahsen tanıma fırsatı bulmuştuk. Mümtaz beye rahmet diliyorum , Mekanı cennet olsun. Seher hanıma sabırlar diliyorum. Allah rahmet etsin. Sevgili Ural ailesine de bas sağlığı diliyorum. (İlter Turan)

Çok üzüldüm... mekanı cennet olsun. Ural ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır dilerim...

Metin Turan İşinsanı)

Mümtaz beyin vefatına çok üzüldüm, yaşamak için çok da direndi ama olmadı. Rahat ve huzurla uyusun. Yakınlarına ve dostlarına başsağlığı dilerim. Bu vesile ile hastane sürecini aralıksız takip eden, bizleri bilgilendiren sayın Ahmet Külekçi ‘ye de teşekkürü borç bilirim. (Avukat Bedrettin Kalın)

Aile dostumuz, kapı komşumuz, siyasi birlikteliğimiz olan Mümtaz Ural’ı kaybetmiş olmamın üzüntüsü yaşıyoruz. Başımız sağolsun. Ailesine, sabırlar diliyorum. Işıklar içinde uyusun.

Hakan Bekar- İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfı Eski Başkanı)

Mümtaz Ural kardeşim Nur içinde yatsın ışıklar yoldaşı olsun yakınlarına sabır diliyorum.

Ergül Akçiçek- Kemalpaşa Belediye Başkanı

Mümtaz Ural kardeşimizin ruhu şad olsun. Çok üzüldük. Yakınlarına sabır diliyorum..((Nüfel Bahçeci)

Mümtaz Ural Beye rahmet ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Işıklar içinde uyusun.

Neşe Torun (Mimar- Şair-Yazar)

Çok değerli Mümtaz Ural ağabeyimizin vefatından çok büyük bir üzüntü duydum. Mekanı cennet olsun. Saygıdeğer eşi ve tüm ailesine büyük sabır ve başsağlığı dileklerimi sunuyorum.

Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu

Değerli grup üyelerimiz bir süredir Trabzon Kanuni Araştırma Hastanesinde tedavi gören çok kıymetli Mümtaz Ural beyi bugün itibarıyla kaybettik.

Mekani cennet olsun Allah rahmet eylesin inşallah ..

Ahmet Külekçi (Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı)

Mümtaz Ural'ı yakından hiç görmedim. Yüz yüze tanışmadık. Ancak Biz Artvinliler gurubunda sanki yakın dost gibi hep yanımda hissettim. Çok doğru tahlil ve analizleri vardı. OTDÜ'den Mezun olmuş, hayata sevgiden, kardeşlikten, çağdaşlık penceresinden bakan bir ağabeyi erken denecek yaşta kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Ruhu Şad, mekanı cennet olsun.