Yerel
Giriş Tarihi : 10-01-2023 15:57

Artvin bilim elçisi seçildi

Artvin bilim elçisi seçildi

Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi Öğrencisi Şimal Porsuk " Stream lt up" Projesi Artvin Bilim Elçisi Seçildi.

Gençlerin STREAM ve Yapay Zeka alanlarındaki çalışmalarını çağın bilim dili olan İngilizce ile bütünleşik bir şekilde geliştirmek ve farklı disiplinleri etkin bir şekilde birleştirip çözüm üretebilmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen “STREAM It Up!” Projesi;

STEM Eğitimcileri Derneği ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi yürütücülüğünde hazırlanan Regional English Language Office (RELO), Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Zafer Kalkınma Ajansı, ENM Digital, Doğam Eğitim ve Danışmanlık, LEGO Education, Teknokta Yenilikçi Öğrenim Çözümleri, NIAYS, Stellar Lab, Kendin Yap Atölyesi, Kodlamanisa, Extensa Digital Solutions ve Smyrna Games kurumlarının iş birliğiyle Eylül 2022 – Haziran 2022 tarihleri arasında uygulanacak.

“STREAM It Up!” projesi ile gençlerin STEAM ve Yapay Zeka becerilerini çağın bilim dili olan İngilizce dil eğitimleri ile bütünleşik bir şekilde geliştirmek amaçlanmaktadır. Eş zamanlı olarak; liderlik, iletişim ve takım çalışması gibi 21. Yüzyıl becerileri desteklenecek.

Proje yürütücülüğünü STEM Eğitimcileri Derneği Başkanı ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğr. Gör. Mehmet Nuri ÖĞÜT’ün üstlendiği projede 2 uzman, 11 araştırmacı, 4 proje asistanı, 7 bursiyer, 11 mentör, 7 konuşmacı ve alanında uzman 20 eğitmen yer alıyor.

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş " Bu proje kapsamında ilimizi ve ilçemizi temsil edecek olan Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi öğrencimiz Şimal Porsuk' a başarılar diliyor, emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum." ifadelerinde bulundu.

Artvin'de HaberArtvin'de Haber