YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 12:34   Güncelleme : 25-04-2022 12:34

Artvin Belediyesi’nden 23 Nisan’a Yakışır Kutlama

Artvin Belediyesi’nden 23 Nisan’a Yakışır Kutlama

Artvin Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Belediye önünde alanda gerçek etkinliklere aileleriyle katılan binlerce çocuk farklı etkinliklerle doyasıya eğlendi.

Şişme oyun parkları, paylaço, yüz boyama etkinliklerinin yanı sıra çocuklara ücretsiz dondurma ve pamuk şeker ikram edildi.

Burada bir konuşma yapan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, 23 Nisan’ın Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilk bayramı olduğunu ifade etti.

23 Nisan 1920’de Meclis’in açılmasının ardından bir sonraki yıl 23 Nisan’ın Ulusal Egemenlik bayramı olarak kutlanmaya başlandığını belirten Elçin, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk daha sonra bunu çocuklarımıza armağan etti. Dünya çocuk bayramı olarak kutlanıyor. Bunun dünyada eşi ve benzeri yok. 102’nci yılını kutluyoruz. Pandemiden de yeni çıktık. Çocuklarımız dışarı çıkamıyordu. Bu yıl çocuklarımız yeniden caddeleri, meydanları, alanları doldurdu. Burada çocuklarımız için özel oyun alanları oluşturduk. Gün boyu ücretsiz dondurma ve pamuk şeker dağıttık. Çocuklarımızın eğlenmesi için bir etkinlik yaptık. Çokta güzel oldu. Büyük bir rağbet oldu. Her şey bu ülkenin geleceği olan çocuklarımız için” diye konuştu.

Dilan Şahinbaş