GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2023 11:57

Artvin Barosu silahlı saldırıyı kınadı

Artvin Barosu silahlı saldırıyı kınadı

Artvin Barosu, yayınladığı yazılı açıklamada Kocaeli Barosu üyesi Av. Ahmet Alkan’ın işyerinde silahlı saldırıya uğramasını kınadı. Artvin Barosu, silahlı saldırı olayının takipçisi olacaklarını belirtti.

Kocaeli Barosu’na kayıtlı Avukat Ahmet Alkan, kimliği belirsiz bir şahıs tarafından henüz öğrenilmeyen bir sebepten dolayı bürosunda silahlı saldırıya uğradı. Alkan sol bacağından yaralanırken, şahıs ise olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Durumun 112 Acil Çağrı Merkezine haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede adrese ulaşan sağlık ekipleri yaralıya ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Ambulansa alınan yaralı Avukat ardından Kocaeli Devlet Hastanesine götürüldü.

SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIMIZI KAMUOYUNA SAYGI ile DUYURURUZ

Artvin Barosu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Avukat, ekonomik krizin sorumlusu değil, müvekkilinin haklarının savunucusudur.

25.03.2023 tarihinde, Kocaeli Barosu üyesi meslektaşımız Av. Ahmet Alkan, 2019 yılından bu yana takip ettiği icra dosyasının borçlusunun silahlı saldırısına maruz kalmış ve yaralanmıştır.

Avukata yönelen saldırının ekonomik kriz ile açıklanması mümkün olmayıp; bu tür saldırıların hak arama özgürlüğüne yöneltildiğinin herkes tarafından bilinmesi gerekmektedir. Dozu her geçen gün artan fiziki şiddetin ve saldırıların sistematik hale gelmesinin, cezasızlık anlayışının sonucu olduğu açıktır. Bu sebeple başta savcılık makamı olmak üzere tüm yargısal mercileri, saldırıyı münferit görmeyerek etkin bir soruşturma yürütmeye ve meslektaşımızı korumak üzere halen firari olan saldırgan hakkında tüm tedbirleri caydırıcı şekilde kullanmaya davet ediyoruz.

Meslektaşımıza ve Kocaeli Barosuna geçmiş olsun dileklerimizi bildirir, Artvin Barosu olarak hukuksal süreci sonuna kadar takip edeceğimizi, mesleğimize yönelen her saldırıda olduğu gibi sürecin her aşamasında meslektaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğimizi kamuoyu bilgisine saygı ile sunarız.”

Dilan Şahinbaş

Artvin'de HaberArtvin'de Haber