YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 12:31   Güncelleme : 25-04-2022 12:31

Artvin Barosu 23 Nisan’da Çocukları Unutmadı

Artvin Barosu 23 Nisan’da Çocukları Unutmadı

Artvin Barosu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 2. Geleneksel Çocuk Şenliği etkinliğini düzenledi.

Artvin Barosu Av. İsmail Suat Varan Sosyal Tesisinde gerçekleştirilen etkinliğe Baro Başkanı Ayla Varan, Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Elvan Güven Yılmaz, Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Elif Oya Gültekin, Baro avukatları, çocuklar ve aileleri katıldı.

Etkinlik kapsamında palyaço gösterileri, boyamalar ve çocuk konseri verildi. Ayrıca Baro Başkanı Ayla Varan da şarkı söyleyerek etkinliğe renk kattı.

Artvin Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Elvan Güven Yılmaz programda yaptığı konuşmada “Türkiye Cumhuriyeti’ni var eden o kuvvet, milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyeti; umudumuz ve geleceğimiz olan çocuklara emanettir. Bu sebeple Türkiye Cumhuriyeti, doğan her Cumhuriyet çocuğunun ellerinde yeniden yeşerir, onlarla birlikte en derine bir kez daha kök salar.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. yılında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsızlık mücadelemizin kahramanlarını ve Cumhuriyetimizin mimarlarını rahmetle, minnetle, saygıyla anıyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı umutla ve neşeyle kutlu olsun” dedi.

Etkinlikte Baro Başkanı ve çocuklar 23 Nisan pastası keserek 2. Geleneksel Çocuk Şenliği pankartının önünde fotoğraf çekildiler.

Dilan Şahinbaş