YEREL
Giriş Tarihi : 09-12-2021 15:05   Güncelleme : 09-12-2021 15:05

Arhavi’nin Acı Kaybı

Arhavi’nin Acı Kaybı

Arhavi Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Kooperatifinde yıllarca hizmet etmişolan  Reşat Sönmez yakalandığı hastalığa yenik düştü.

Trabzon-Rize ve Artvin’de Kooperatifçilik tarihinin en uzun başkanlığını yapan ve tanınan renkli siması Reşat Sönmez 84 yaşsında hayatını kaybetti.

Arhavi için yaşayan tarih ve önemli bir değer olan Reşat Sönmez İlçede her kesim tarafından sevilen, sayılan ve ilçenin makro paşası olarak lanse edilen bir isimdi.

Reşat Sönmez 37 yıllık kooperatifçilik yaşamında bir cemiyet insanı olarak çeşitli dernek ve kooperatiflerde başkanlık yapmıştı.

 Reşat Sönmez, yakalandığı hastalıktan dolayı Artvin Devlet Hastanesinde tedavi görüyordu. 84 yaşındaki Reşat Sönmez’in tedavi gördüğü hastanede aniden durumunun ağırlaşması üzerine yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Reşat Sönmez’in ölüm haberi ilçede ve kooperatif camiasında büyük üzüntü yarattı. Cenazesi 9 Aralık Perşembe günü Arhavi Merkez Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası Cumhuriyet mahallesindeki aile mezarlığında toprağa verildi.