YEREL
Giriş Tarihi : 21-05-2022 11:38   Güncelleme : 21-05-2022 11:38

Arhavi'den Brezilya'ya Uzanan Dünya Şampiyonluğu

Arhavi'den Brezilya'ya Uzanan Dünya Şampiyonluğu

Türkiye İşitme Engelliler Karate Milli Takımı'nın sporcuları, Brezilya'da gerçekleştirilecek 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları'ndan (Deaflympics) zaferle döndü.

2021 yılında İran / Tahran’da düzenlenen İşitme Engelliler Karate Dünya Şampiyonasında  TAKIM KATA Kategorisinde Altın Madalya ve bu yıl Brezilya’da düzenlenen Olimpiyat Şampiyonalarında İşitme Engelliler Erkekler Takım Kata 1. ve 2.liğini Altın ve Gümüş madalya ile taçlandıran Arhavi’nin  Milli Sporcusu Fatih ÇİÇEK  Cumhurbaşkanı  Erdoğan'nın daveti ile  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Münasebetiyle İstiklal Türküleri Lansmanı ve Temsilci Gençler ile Milli Sporcuların Buluşma Programı’na katıldı.

Fatih Çiçek: Moral ve motivasyon olarak hazırdık.

Çiçek; son dönemde milli takımın başarılı sonuçlara imza attığını vurguladı ve "İran'da ve Samsun'da şampiyonluklar yaşadık. Takım halinde şampiyonluk serimize devam ettirmek istiyoruz. Bayrağımızı göndere çekmek hedefimiz. İnşallah bakanlığımızı ve federasyonumuzu mahcup etmeyeceğiz. Çok iyi dereceler elde edeceğimizi düşünüyorum. Moral ve motivasyon olarak hazırdık.ve Çok iyi hazırlandık, inancımız vardı kazandık inşallah. Öncellikle sağlığım elverdiği sürece bayrağımızı göndere çektirmek istiyorum" dedi.

Dilan Şahinbaş