YEREL
Giriş Tarihi : 31-07-2021 09:45   Güncelleme : 31-07-2021 09:45

Arhavi’de ki selde yürekleri ısıtan örnek davranış

Arhavi ilçesinde Kapisre Deresi'nin taşması sonucu çok sayıda ev ve iş yerinin zarar gördüğü selde park hakindeki otomobili zarar gören 72 yaşındaki Hüseyin Şentürk zararı için hesabına yatırılan paranın büyük bir bölümünü geri iade ederek örnek bir davranış sergiledi.

Arhavi’de ki selde yürekleri ısıtan örnek davranış

Selde zarar gören otomobili için İl Defterdarlığı koordinesinde yapılan hasar tespit çalışmasının ardından AFAD tarafından Şentürk’e 26 bin 500 lira ödeme yapıldı. Aracını Hopa Sanayi Sitesine götürerek 5 bin liraya tamir ettiren Şentürk, hesabına yaptırılan paradan kalan 21 bin 500 lirayı yetkililere başvurarak geri iade etti. Yaptığı bu örnek davranışla takdir toplayan Şentürk yaptığı açıklamada, 22 Temmuz’da ilçe olarak çok büyük bir sel felaketi yaşadıklarını söyledi.

Selda çok sayıda ev ve iş yerinin zarar gördüğünü belirten Şentürk "Bende selden çok zarar gören Boğaziçi Mahallesinde yaşamaktayım. Evimin önünde park halinde bulunan aracım selden zarar gördü. Yetkililer hasar tespit çalışması sonucunda aracımda 26 bin 500 liralık hasar tespiti yaparak parayı hesabıma yatırdı. Ben aracımı sanayiye götürdüm, 5 bin liraya yaptırdım. Daha sonra hesabıma yatırılan paradan 21 bin 500 lirasının devlet yetkililerine teslim ettim." dedi.

Devletin ve hükümetin ilçede yaşanan selden sonra yaraların sarılması için tüm imkanlarını bölgeye sevk etmesinden dolayı ilçe halkı olarak çok memnun olduklarını kaydeden Şentürk, "Devletimizden, hükümetimizden, askerimizden, polisimizden, AFAD ekiplerinden ve Türkiye'nin çeşitli illerinden buraya gelerek bizlere yardımcı olan herkesten Allah razı olsun." diye konuştu.