YEREL
Giriş Tarihi : 31-08-2021 11:36   Güncelleme : 31-08-2021 11:36

Arhavi’de de Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramımız, tüm yurtta olduğu gibi Arhavi’de de törenle kutlandı.

Arhavi’de de Kutlandı

Atatürk anıtı önünde yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı ilçe protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Büyük zaferin 99. yıldönümünde ilçede Atatürk anıtını önünde yapılan törene, İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Fatih Özen, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tatar, Belediye Meclis Üyesi Birkan Uyanık, CHP Arhavi İlçe Başkan Vekili Osman Akgüner, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Atatürk anıtı önünde, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumlarının yapılması ile başladı. Ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş aziz şehitlerin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi ve hemen ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

Jandarma Astsubay Üst Çavuş Mustafa Gökşen tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sona erdi.