YEREL
Giriş Tarihi : 02-11-2021 12:00   Güncelleme : 02-11-2021 12:00

Arhavi'de Bir Katil Var

Arhavi'de Bir Katil Var

Arhavi’de, silahla vurulan sokak köpeğinin yardımına vatandaşlar yetişti. Köpeğin ön patisi ve arka ayaklarında kırıklar olduğu tespit edildi.

Arhavi’nin Boğaziçi Mahallesi'nde, sabah saat 07.00 sıralarında, sokak köpeklerinin bulunduğu bölgeye doğru silahla birkaç el ateş edildi. Yaralı köpeğin feryadını duyan vatandaşlar, polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri ve hayvanseverler, yaralı köpeğe müdahale etti.

İNCELEME BAŞLATILDI

Acı içinde yerde yatan köpeğin ön patisi ve arka ayağında kırıklar olduğu tespit edildi. Yaralı köpek tedavi için Ardeşen’e götürülürken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

“KANLAR İÇİNDE YERDE YATTIĞINI GÖRDÜK”

Olay yerine gelen Arhavi Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nuray Güzel, şu sözleri kaydetti:

“Sabah belediyeden bir telefon geldi, yaralı bir köpeğin olduğunu söylediler. Gittiğimizde yerde yaralı şekilde yatan köpeğin silahla vurulduğunu, ön patisi ve arkada ayağında kırıklar olduğunu, kanlar içinde yerde yattığını gördük. Şu anda polis ekipleri de inceleme yapıyor. Dernek olarak şikayetçi olacağız. Kim yaptıysa cezasını alsın.”

Konu ile ilgili Hayvanları Doğayı ve İnsanları Koruma Derneği’nin sosyal medya hesabından yapılan “Arhavi'de Bir Katil Var” başlıklı paylaşımda ise şu ifadeler yer aldı:

“Sabah saatlerinde bir köpeğin vurulduğuna dair @arhayko_ derneğine ihbar geliyor. Olay yerine ulaşıyorlar. Polis ekipleri, veteriner hekim ve bölgeden gönüllüler var. Dernek üyeleri köpeği kliniğe götürüyorlar. Emniyetten soruşturma başlatıldığı bilgisi veriliyor. Köpeğin 2 bacağında parçalı kırık bilgisi geldi. Dernek korumasında. Detaylı bilgiyi @arhayko_ sayfasından alabilirsiniz.

Köpek temmuz ayında sel sularıyla kaplanan, insan hayvan can korkusunu zirvede yaşayan mahallede vuruldu! Boğaziçi mahallesi. Belinde silahla dolaşıp, herhangi bir sebeple bir canlıyı öldürme potansiyeline sahip biri var Arhavi'de.

Konunun takipçisi olacağız. Arhavi'nin hayvan düşmanlığı zirveye çıktı artık. Yetkililer sorumluluğunu yerine getirsin, sahip çıksın sahipsiz canlara. Vicdan gibi üst düzey bir davranış biçimini geçtik, beklemiyoruz. Yasayı uygulayın, uygulatın! Bu katiller durdurulmazsa daha çok can yanar.”